Cofidis a cyklistika

Odvaha, schopnost překonat sebe sama a týmový duch jsou hodnoty, které sdílí Cofidis prostřednictvím sponzoringu cyklistiky. Je to již více jak 20 let, co se Cofidis rozhodl podporovat profesionální cyklistickou stáj, která dodnes nese název společnosti. Team Cofidis se pravidelně účastní nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France a značka Cofidis se díky strategickému spojení dostala do povědomí veřejnosti ve Francii i ve zbytku Evropy.

COFIDIS NA TOUR DE FRANCE

Team Cofidis dnes již patří mezi tradiční francouzské cyklistické stáje a pravidelné účastníky Tour de France. Poprvé se cyklisté Cofidisu zúčastnili Tour v roce 1997 a od té doby nechyběli na startu ani jednoho ročníku. Cofidis si v historii připsal celkem 10 etapových vavřínů, na vítěze etapy ve slavném francouzském závodě ale tým čeká již přes deset let. Poslední úspěch zaznamenal Sylvain Chavanel v roce 2008. Mezi další známé tváře, které v minulosti závodily v barvách Cofidisu, patří David Millar a Stuart O’Grady. Současným lídrem týmu je francouzský spurtér Nacer Bouhanni.

PODPORA CYCKLISTIKY V ČR

Po francouzském vzoru podporuje český Cofidis i domácí cyklistiku. Dlouhodobě spolupracuje s profesionální mountainbikovou stájí BikeRanch Team, který v roce 2017 vstoupila do své jubilejní 20. sezóny. Propojení s cyklistikou zde funguje perfektně. Síť cykloobchodů BikeRanch zároveň patří mezi důležité obchodní partnery, kteří nabízí nákup kol na splátky.

Cofidis podporuje i silniční cyklistiku. Koloshop Krušnoston je největší amatérský silniční závod, který v Čechách existuje už od roku 2010. Závodníkům nabízí skvělou příležitost prohlédnout si Teplice a přilehlé prostředí Krušných hor z cyklistického sedla. Kromě přírodních krás ale čeká na závodníky také náročná trať – ta nejtěžší měří 250 km s převýšením 4500 m. 

Klientská zóna
810 700 810
810 700 810

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.