Konsolidace a refinancování

02. 05. 2018 5 min.
Rady

Co znamenají tyto pojmy? Konsolidace - spojení více půjček do jedné je cesta k lepšímu úroku, nižším splátkám a méně starostem. Refinancováním staré půjčky získáte lepší podmínky, nebo vyšší půjčenou částku.

Na internetu, z televize, plakátů a reklamy na půjčky na nás vyskakují cizí slova, která mohou být pro někoho neznámá a potřebují vysvětlení. Podívejme se jim tedy na zoubek.

Konsolidace půjček (sloučení)

Konsolidace půjček je spojení více půjček do jedné. Prostě dáte své nebo rodinné půjčky dohromady a spojíte je u Cofidisu.

Konsolidace je vhodná v situaci, kdy jste si:

  • vzali několik různých půjček u jedné společnosti, nebo
  • půjčili na více místech – u různých společností, nebo
  • půjčili časem postupně na různé věci a máte půjček či úvěrů více, nebo
  • půjčili a váš partner také, takže splácíte každý svoji půjčku, nebo i více půjček, nebo
  • už máte nějakou půjčku, ale potřebujete si teď vzít ještě další.

 Sloučení půjček u Cofidisu vám sníží splátky až o tisíce měsíčně. A uleví od starostí.

V takových případech časem zjistíte, že Vám to už takhle nevyhovuje a starosti s půjčkami Vám přerůstají přes hlavu. U každé půjčky máte jiné podmínky, různé úroky a každá půjčka má svoje termíny splátek a účty a banky, kam splátky posílat. Musíte pořád hlídat, kdy, kam a kolik platit a otravuje Vám to život.

V Cofidisu Vám dokážeme pomoci. V takové situaci nabídneme, abyste své půjčky sjednotili do jedné. Ať už máte půjčeno kdekoli, většinou se dá najít nějaký způsob konsolidace, který Vám bude vyhovovat.

Výhody sloučení (konsolidace):

  • Můžete získat lepší úrok, takže celkově splácíte nižší splátky a zaplatíte méně
  • Splácíte jednu částku měsíčně a tak nemusíte hlídat termíny, částky a účty pro více půjček
  • Pokud máte nějaký problém nebo přání, řešíte to pouze s jednou společností
  • Můžete získat novou půjčku k vaší staré, ale přitom se Vám nerozmnoží starosti o ně

Refinancování půjček

V zásadě refinancování znamená totéž, co konsolidace. Refinancování půjček znamená, že původní dluh (nebo dluhy) splatíme a dáme vám jednu půjčku s výhodnější smlouvou. Refinancování zahrnuje navíc i situaci, kdy máte jen jednu půjčku (například spotřebitelský úvěr nebo zbytek hypotéky), ale chcete ji převést k nám, abyste měli lepší úrok, nižší splátku, vlídnější klientský přístup nebo jiné výhody. Při refinancování půjček platí stejné zásady a získáte stejné výhody, jaké vidíte výše u konsolidace.

PARTNERSKÁ PŮJČKA OD COFIDISU

Mám zájem

Při refinancování ani slučování půjček si neúčtujeme žádné poplatky za sjednání a vedení Vaší nové konsolidované půjčky. Jak by se Vám konsolidace či refinancování vyplatilo, si můžete hned teď ověřit v kalkulačce konsolidace, nebo kalkulačce partnerské konsolidace.

Test úvěrových pojmů – odpovědi

V testu úvěrových pojmů jste vybrali vaše odpovědi. Zjistěte si, co víte o půjčkách a úvěrech. Vyhodnoťte si vaše znalosti finančních pojmů.

7 min.
Rady

Test: jak se vyznáte v půjčkách?

V testu je osm důležitých pojmů, které souvisí s půjčkami. Zjistěte si, jak dobře úvěrům rozumíte. Po testu vás čeká vyhodnocení.

7 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.