MODELOVÉ PŘÍPADY

19. 01. 2018 5 min.
Rady

Zajímá vás, v jakých případech vám může být půjčka prospěšná a kdy je výhodné o ni zažádat? Prohlédněte si následující modelové případy.

Odešel vám kotel na tuhá paliva? V zimě přece nemůžete mrznout, ale nový kotel za 50 000 Kč je velký zásah do rozpočtu. Pokud si ho vezmete na splátky, bude to mnohem příjemnější. Při délce splácení 12 měsíců a splátkách 4 647 Kč ve výsledku zaplatíte 55 764 Kč a topit můžete od příchodu prvních mrazíků.

DOMÁCNOST

Rekonstruujete dům či byt a potřebujete bezúčelovou půjčku na nákup nového vybavení, abyste mohli hezky bydlet? U nás si můžete půjčit například 200 000 Kč na novou kuchyň, sedačku do obýváku i dětský nábytek do pokojíčku, a to bez jakéhokoliv dokládání, na co jste peníze využili. Samotné splátky si individuálně nastavíte dle vašich potřeb. Můžete například splácet 4 751 Kč měsíčně po dobu 5 let.

Domácí elektrospotřebiče mají tu nevýhodu, že často jako naschvál odcházejí všechny najednou. Není se čemu divit, jelikož je většinou kupujeme ve stejnou dobu a pračky, ledničky, myčky i mikrovlnky mají podobnou dobu životnosti. Zjistili jste, že vás výměna domácích spotřebičů vyjde na pěknou sumu, se kterou váš domácí rozpočet nepočítá, ale zároveň bez ledničky či pračky nemůžete fungovat? Půjčíme vám například 40 000 Kč na 3 roky za 1 501 Kč měsíčně.

AUTO

Neprošli jste technickou kontrolou a výdaje na opravu auta vás budou stát celé jmění? Abyste nemuseli auto odstavit nebo odvézt do šrotu, můžete si v Cofidisu na opravu půjčit. Sjednejte si například hotovostní půjčku 20 000 Kč na 26 měsíců s měsíční splátkou 1 000 Kč.

půjčka pro jednotlivce od Cofidisu

Mám zájem

Chcete si pořídit nové auto, do kterého se vejde celá rodina, a které bude bezpečné? Nedělejte kompromisy kvůli ceně, ale raději si připlaťte. Půjčka na auto v hodnotě 360 000 Kč na 6 let vás měsíčně vyjde na 6 247 Kč.

POKUTY

Zapomněli jste zaplatit povinné ručení a policie vám udělila za provoz vozidla bez pojištění tučnou pokutu? Tato chyba vás může stát spoustu peněz nejen u policie, u které si můžete vysloužit pokutu až 40 000 Kč, ale i u pojišťovny, která si účtuje za každý den nepojištění penále až 300 Kč na den. Navíc musíte okamžitě povinné ručení zaplatit, aby vám penále v pojišťovně neustále nenaskakovala. Koruna se sčítá ke koruně a všechny poplatky vás mohou s mírnějším přístupem policie vyjít například na 20 000 Kč. S půjčkou můžete vše ihned poplatit a vyhnout se zbytečným problémům a neustálému naskakování penále v pojišťovně. Splácet můžete například 1 550 Kč měsíčně po dobu 15 měsíců.

ZDRAVÍ A KRÁSA

Trápí vás nemocné zuby, potřebovali byste nutně nové zubní implantáty, abyste se opět mohli bezstarostně smát? Půjčku 200 000 Kč na 5 let můžete mít za 4 751 Kč měsíčně.

VÝDAJE PRO VÁŠ START

Založili jste si živnost a do začátku potřebuje nový výkonný počítač? Spolehlivý počítač, který vám povede účetnictví a objednávky, včetně potřebného softwaru stojí i 70 000 Kč. Ovšem díky krátkodobé půjčce na 2 roky můžete splácet pouze 3 564 Kč měsíčně. Využijete-li půjčku, zůstanou vaše vlastní finanční prostředky volné a můžete je investovat například do materiálu či vzdělávání.

DĚTI

Nový školní rok s sebou přináší spoustu výdajů. Děti potřebují nové oblečenípomůcky do školy a především chtějí chodit na kroužky, které nejsou zrovna levné. Máte-li dětí více, může se váš rodinný rozpočet otřást v základech. Nevydejte se začátkem školního roku z posledních ušetřených peněz. Řešením může být hotovostní půjčka například 20 000 Kč s měsíční splátkou 600 Kč.

ŽIVELNÉ UDÁLOSTI

Potkala váš dům živelná událost (požár, povodeň, vichřice apod.) a čekáte na vyplacení pojistného plnění od pojišťovny? Vyřizování pojistné události může nějakou chvíli trvat, vy ale potřebujete začít s likvidováním škod a opravami ihned. Půjčka vám pomůže situaci vyřešit. Alespoň do začátku si můžete půjčit 100 000 Kč na 12 měsíců se splátkou 9 125 Kč měsíčně.

Test úvěrových pojmů – odpovědi

V testu úvěrových pojmů jste vybrali vaše odpovědi. Zjistěte si, co víte o půjčkách a úvěrech. Vyhodnoťte si vaše znalosti finančních pojmů.

7 min.
Rady

Test: jak se vyznáte v půjčkách?

V testu je osm důležitých pojmů, které souvisí s půjčkami. Zjistěte si, jak dobře úvěrům rozumíte. Po testu vás čeká vyhodnocení.

7 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.