NEJVÝHODNĚJŠÍ PŮJČKA - JAK JI POZNAT?

27. 01. 2018 3 min.
Rady

S takzvanými nejvýhodnějšími půjčkami se dnes můžete setkat kdekoliv. O tom, zda je půjčka vhodná právě pro vás, se musíte nejprve sami přesvědčit. Nabídky i poskytovatele půjčky si důkladně prostudujte, porovnávejte a pečlivě vybírejte, abyste se nedostali do zbytečných potíží.

1. NEJLEVNĚJŠÍ PŮJČKA NEZNAMENÁ NEZBYTNĚ NEJVÝHODNĚJŠÍ

Nenechte se snadno zlákat na slovo "nejlevější půjčka". Některé společnosti ji slibují, ale ve výsledku to pro vás může znamenat úskalí. Pozor, abyste se výměnou za levnou půjčku smluvně nezavázali například k vysokým poplatkům za sjednání či předčasné splacení a dalším nevýhodám.

Také buďte opatrní v případě, kdy od vás nejsou požadovány žádné osobní informace. V zájmu každé korektní společnosti je, aby její klienti byli schopni splácet, a tak nepůjčuje bezhlavě všem. Zajímá se o vaši úvěrovou minulost, schopnost splácet, výši příjmů, výši výdajů a ostatních půjček i další osobní údaje. V jiných případech jde spíše o „lapení“ důvěřivého klienta a následně jeho odírání důmyslným systémem poplatků, sankcí a pokut.

2. ŘEŠTE SVOJI INDIVIDUÁLNÍ POTŘEBU

Hledáte-li nejvýhodnější půjčku, nekoukejte pouze na půjčky bez poplatků. Ty jsou v dnešní době celkem běžným standardem. Raději se zaměřte na svoji individuální potřebu a nechte si spočítat:

  • výše splátek
  • doba splácení
  • odložení první splátky
  • možnost předčasného splacení

Taková půjčka je vám postavená na míru a ve výsledku ji můžete považovat za skutečně výhodnou.

půjčka pro jednotlivce od Cofidisu

Mám zájem

3. ZODPOVĚDNÝ PARTNER JE NADEVŠE

Nakonec dávejte pozor na to, u koho si půjčku sjednáváte. Partner, který dbá na zodpovědné úvěrování, znamená jistotu a bezpečí. Tím, že se zajímá o vaši aktuální situaci a finanční historii, vám dává najevo, že mu vaše budoucnost není lhostejná.

V Cofidisu klientům poskytujeme pouze prověřené nebankovní půjčky s využitím bankovních i nebankovních registrů. Jsme uživateli Nebankovního registru klientských informací (NRKI), který poskytuje cenné informace o bonitě našich klientů, důvěryhodnosti i platební morálce. Zároveň jsme členem České leasingové a finanční asociace (ČLFA), která nás zavazuje k dodržování etického kodexu úvěrování. Vyznáváme naše Úvěrové desatero

Kolik stojí lyžování?

Zima láká vyrazit na hory a obout lyže nebo snowboard. Lyžování je zábava, ale patří k dražším sportům. Kolik stojí výbava a pobyt na horách?

5 min.
Rady

Start podnikání

Jaké jsou začátky podnikání a startovní výdaje? Půjčuje Cofidis také peníze na rozjezd nebo udržení podnikání? Na co může podnikatel úvěr použít?

5 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Klientská zóna
810 700 810
810 700 810

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.