NEJVÝHODNĚJŠÍ PŮJČKA - JAK JI POZNAT?

27. 01. 2018 3 min.
Rady

S takzvanými nejvýhodnějšími půjčkami se dnes můžete setkat kdekoliv. O tom, zda je půjčka vhodná právě pro vás, se musíte nejprve sami přesvědčit. Nabídky i poskytovatele půjčky si důkladně prostudujte, porovnávejte a pečlivě vybírejte, abyste se nedostali do zbytečných potíží.

1. NEJLEVNĚJŠÍ PŮJČKA NEZNAMENÁ NEZBYTNĚ NEJVÝHODNĚJŠÍ

Nenechte se snadno zlákat na slovo "nejlevější půjčka". Některé společnosti ji slibují, ale ve výsledku to pro vás může znamenat úskalí. Pozor, abyste se výměnou za levnou půjčku smluvně nezavázali například k vysokým poplatkům za sjednání či předčasné splacení a dalším nevýhodám.

Také buďte opatrní v případě, kdy od vás nejsou požadovány žádné osobní informace. V zájmu každé korektní společnosti je, aby její klienti byli schopni splácet, a tak nepůjčuje bezhlavě všem. Zajímá se o vaši úvěrovou minulost, schopnost splácet, výši příjmů, výši výdajů a ostatních půjček i další osobní údaje. V jiných případech jde spíše o „lapení“ důvěřivého klienta a následně jeho odírání důmyslným systémem poplatků, sankcí a pokut.

2. ŘEŠTE SVOJI INDIVIDUÁLNÍ POTŘEBU

Hledáte-li nejvýhodnější půjčku, nekoukejte pouze na půjčky bez poplatků. Ty jsou v dnešní době celkem běžným standardem. Raději se zaměřte na svoji individuální potřebu a nechte si spočítat:

  • výše splátek
  • doba splácení
  • odložení první splátky
  • možnost předčasného splacení

Taková půjčka je vám postavená na míru a ve výsledku ji můžete považovat za skutečně výhodnou.

půjčka pro jednotlivce od Cofidisu

Mám zájem

3. ZODPOVĚDNÝ PARTNER JE NADEVŠE

Nakonec dávejte pozor na to, u koho si půjčku sjednáváte. Partner, který dbá na zodpovědné úvěrování, znamená jistotu a bezpečí. Tím, že se zajímá o vaši aktuální situaci a finanční historii, vám dává najevo, že mu vaše budoucnost není lhostejná.

V Cofidisu klientům poskytujeme pouze prověřené nebankovní půjčky s využitím bankovních i nebankovních registrů. Jsme uživateli Nebankovního registru klientských informací (NRKI), který poskytuje cenné informace o bonitě našich klientů, důvěryhodnosti i platební morálce. Zároveň jsme členem České leasingové a finanční asociace (ČLFA), která nás zavazuje k dodržování etického kodexu úvěrování. Vyznáváme naše Úvěrové desatero

Test úvěrových pojmů – odpovědi

V testu úvěrových pojmů jste vybrali vaše odpovědi. Zjistěte si, co víte o půjčkách a úvěrech. Vyhodnoťte si vaše znalosti finančních pojmů.

7 min.
Rady

Test: jak se vyznáte v půjčkách?

V testu je osm důležitých pojmů, které souvisí s půjčkami. Zjistěte si, jak dobře úvěrům rozumíte. Po testu vás čeká vyhodnocení.

7 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.