Dá se půjčit na dovolenou?

06. 06. 2018 5 min.
Rady

Přišly prázdniny dříve, než jste na dovolenou ušetřili? Váháte, zda si půjčit na zájezd k moři? Užít si hned, nebo uvažovat zodpovědně?

 Ve školách naposledy zazvonilo a děti se rozprchly na prázdniny. Města se vylidnila, kempy, pláže a tábory ožily. V práci je sotva polovina lidí a ti stejně myslí hlavně na odjezd. Teplo, sluníčko, dlouhé večery, grilování na zahradě a žádné starosti. Tak to má v létě být.

Co když není našetřeno?

 V některých rodinách ale zrovna prázdninová idylka nepanuje. Zjistili jste třeba, že nemůžete ve stejném roce zaplatit výměnu topení v celém domě a ještě všichni odletět na dovolenou k moři. Nebo když má podnikatel před létem méně zakázek, pak asi peníze vyjdou tak maximálně na rodinnou dovolenou na chatě. Ani mladý muž bez rodiny, který nějakou dobu hledal novou práci a pak nastoupil, nebude mít zrovna peníze, aby se přidal k výpravě s kamarády do Norska na ryby. Na účtu má teprve druhou výplatu a urovnává předchozí výpadek. Je pro tyto případy teď správná chvíle požádat o půjčku na dovolenou?

Na dovolenou je lepší našetřit, než si půjčovat. Ale letní investice do chaty nebo vzdělání se vám vyplatí.

Zodpovědné půjčování

My v Cofidisu doporučujeme, aby si lidé půjčovali zodpovědně. Drahá dovolená není nutnost, nečekaná událost, ani zásadní investice. Pokud není peněžní rezerva, dá se to řešit jinak.

Místo hotelu může jet rodina do kempu a uvidíte, jak si děti užijí bezstarostné pobíhání u vody a dospělí dlouhé večery u ohně. Děti milují i prázdniny na chatě. Když při tom ale rodiče zjistí, že chata potřebuje zvelebit a pár věcí je nutné opravit, tak si u nás mohou zažádat o půjčku bez rozpaků. Investice do zlepšení nemovitosti je trvalá a smysluplná hodnota.

Pokud se mladý muž místo této jedné dovolené přihlásí na letní kurz, kde si zvýší kvalifikaci, pak je to velice zodpovědné a my mu rádi v jeho kariéře pomůžeme třeba půjčkou na zaplacení vzdělávacího kurzu. Jeho investice se jistě vrátí a příští léto už pojede s kamarády na túru po Sicílii za peníze, které našetří z vyššího platu, získaného díky novým znalostem na kurzu.

partnerská půjčka od Cofidisu

Mám zájem

 Pomoc s rozhodnutím a rychlé vyřízení

Jestli váháte, jak dát dohromady Vaše představy o létě s Vaším zůstatkem na účtu, jsme tu pro Vás. Nasloucháme Vám a snažíme se vždy najít řešení. Chceme, aby Vaše léto proběhlo tak, že budete spokojeni Vy i celá rodina. Přejeme si zároveň, abyste byli spokojeni i na podzim, až bude dovolená pryč. Nebereme Vaše přání jako rozmar, ale společně s Vámi zvažujeme zodpovědně důvody, potřebnost půjčky a Vaše možnosti splácení. Pak dokážeme půjčku vyřídit tak rychle, že Vám to poslední volné místo na kurzu neuteče, ani tu krásnou dlažbu nevyprodají. Pokud jde o rodinné plány, doporučujeme raději partnerskou půjčku, protože má nižší a tedy pro Vás výhodnější úrok. Schválně si to zkuste spočítat.

Test úvěrových pojmů – odpovědi

V testu úvěrových pojmů jste vybrali vaše odpovědi. Zjistěte si, co víte o půjčkách a úvěrech. Vyhodnoťte si vaše znalosti finančních pojmů.

7 min.
Rady

Test: jak se vyznáte v půjčkách?

V testu je osm důležitých pojmů, které souvisí s půjčkami. Zjistěte si, jak dobře úvěrům rozumíte. Po testu vás čeká vyhodnocení.

7 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.