Půjčíte mi v mé životní situaci?

30. 08. 2018 6 min.
Rady

Váháte, zda o půjčku žádat? Obáváte se, že patříte do rizikové skupiny, nebo vás banka někdy odmítla? Máte šanci na půjčku u Cofidisu?

Naše podmínky

Abyste mohli získat půjčku u Cofidisu, musíte splnit opravdu jen pár základních podmínek: věk nad 18 let, české nebo slovenské občanství, trvalý pobyt v ČR, doložitelný příjem, nemáte záznam v registru dlužníků, máte účet v bance a telefonní spojení. Vaše obavy, že budete znevýhodněni, protože podnikáte, nepodnikáte, jste v důchodu, studujete, nebo kvůli jiným okolnostem ve vaší životní situaci? Jestli jsou oprávněné, zjistíte právě zde.

 Nerozdělujeme žadatele do škatulek. Jen odpovědně sledujeme, zda je ve Vaší konkrétní situaci půjčka skutečným řešením.

OSVČ – podnikatelé

Podnikatelé (zejména osoby samostatně výdělečně činné - OSVČ) často uplatňují v daňovém přiznání tzv. paušální výdaje, které mohou být ve výši 40 – 80% z příjmů (podle typu podnikání). Pak ale jejich „zisk“ na daňovém přiznání vypadá menší, než ve skutečnosti je a mohou mít potíže například při získání bankovních úvěrů. Nás bude zajímat skutečný doložitelný příjem. Kromě daňového přiznání se proto vyplatí předložit výpis z účtu, ze kterého je zřejmé, jak to s vašimi podnikatelskými příjmy a výdaji skutečně je. Jestliže je dostatečný rozdíl mezi příjmy a výdaji, pak nízké daňové přiznání nevadí. Řada OSVČ (podnikatelů) má jednoho většího klienta, pro kterého pracují převážně (někdy i výhradně). My posuzujeme pouze, zda jsou příjmy pravidelné a spolehlivé a jaké jsou skutečné výdaje.

Zaměstnanci

Zaměstnancům půjčujeme velmi často. Je třeba doložit příjmy ze zaměstnání (obvykle poslední výpis z účtu). Pak záleží jen na výši příjmů, výdajů a jak vysokou půjčku potřebujete. U vyšších půjček než 50 tisíc vás ještě požádáme o potvrzení příjmů od zaměstnavatele.

Cizinci

Půjčku u nás může získat občan České nebo Slovenské republiky s trvalým pobytem v České republice.

Důchodci

Žádat o půjčku může samozřejmě i důchodce. Zejména při přechodu ze zaměstnání do důchodu se někdy vynoří dávno uložené sny a teď je prostor a chuť si je splnit. Čerstvý důchodce pravděpodobně nebude mít potíže při schvalování úvěru v přiměřené výši, když budou splátky vhodně nastaveny, aby je bylo možné z důchodu splácet. Pro posouzení půjčky nad 50 tisíc důchodce doloží poslední výměr důchodu. Samozřejmě, že pracující důchodce bude mít ještě lepší vyhlídky, díky svému dalšímu příjmu.

půjčka pro jednotlivce od Cofidisu

Mám zájem

Studenti

První podmínkou je, že žadatel musí být plnoletý. Pokud jde o mladého člověka, který nemá jiné příjmy než kapesné od rodičů, pak nelze předpokládat, že má zajištěno pravidelné splácení půjčky a není pravděpodobné, že by byla půjčka schválena. Mnoho lidí ale dnes studuje při zaměstnání, nebo naopak brigádně pracuje při studiu. Pokud mají tito studenti doložitelný pravidelný příjem ve výši přiměřené k požadované půjčce a splátkám, pak studium rozhodně není překážkou a půjčku poskytnout můžeme.

S hypotékou

Rodina, která vyřešila své bydlení a nyní splácí hypotéku, se také někdy dostane do situace, že potřebuje půjčku na vybavení nebo opravy. Pro nás není překážkou, že rodina již hypotéku má, pokud ji řádně splácí. Jestli je splátka hypotéky rozumně nastavena vůči příjmům tak, aby v rozpočtu zůstala rezerva, a tedy prostor pro splátky jiné půjčky, pak není hypotéka důvod, abychom vám půjčku odmítli poskytnout.

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.