Půjčka na dárky?

13. 11. 2018 3 min.
Rady

Půjčit si na dárky k Vánocům? Ano nebo raději ne? Dobře promyslete, zda je půjčka rozumná cesta, jak potěšit své blízké vánočními dárky.

Vánoční doba vypukla a už se dávno nepodobá poklidnému adventu s rozjímáním, snítkou zeleného jmelí a červenými jablíčky na stromečku. Každý den sílí reklamní tlak obchodníků na nákup právě jejich hraček, kastrolů, povlečení, techniky nebo kosmetiky. Kdo nenakoupí horu dárků, by se měl jít zahrabat do podzimního listí a přečkat tam do jara.  V dnešní době už prosinec příliš idylické nebývá. Strkáme se v zácpách, parkujeme v zákazech zastavení a šlapeme si na nohy ve frontách. Lovíme „ještě něco pro babičku a tetu Alžbětu“, kupujeme zbytečnosti a kýče, nadáváme, stresujeme se a někdy také zadlužujeme. Je to ale správná cesta?

Zamyslete se! Je tohle šílenství kvůli dárkům opravdu nutné?

Na dárky s rozumem

Asi byste čekali, že Vás budeme přesvědčovat, jak báječné je si na dárky půjčit a to nejlépe u nás. Cofidis často poskytuje neúčelové půjčky (ať už hotovostní nebo na kartu) a to znamená, že můžete vypůjčené peníze použít na cokoli, tedy i na vánoční dárky. My ale cítíme a doporučujeme v této věci odpovědnost. Jsme přesvědčeni, že je lepší, aby Vaše Vánoce nebyly na dluh. Obzvláště to platí u dárků jako je kosmetika, hračky, drahé oblečení, zahraniční zájezdy, vstupenky na megakoncerty nebo sportovní utkání. Zkrátka zboží, které je spíše luxusní, než potřebné.

Jestliže koupíte třeba nějaký spotřebič nebo kus nábytku na splátky, tak asi není důvod k obavám. Nakonec obvykle zaplatíte stejnou částku, jako kdybyste jej zaplatili hned. Jen si platby rozložíte do méně náročných měsíců. To může být i taktika, jak v tom vypjatém vánočním období lépe vyjít s penězi.

partnerská půjčka od Cofidisu

Mám zájem

Někdy může být půjčka také vhodná

Ačkoli obecně nedoporučujeme si na vánoční dárky půjčovat, jsou situace, které tvoří výjimku z tohoto pravidla. Třeba Vám jednou bratr s rodinou navrhne, že se rodičům pod stromeček složíte na něco velkého, co opravdu potřebují. Může jít o novou kuchyňskou linku, ojeté auto, izolaci domečku, opravu střechy, nebo (bohužel) polohovací postel pro dědu. V takových případech může být půjčka smysluplné řešení i pro vánoční dárek. Dárky tohoto typu jsou nejen velké, ale i potřebné a někdy není čas je odkládat.

Je jen na Vás promyslet, jestli dárek skutečně stojí za to a jestli si půjčkou nezpůsobíte pozdější potíže. Když Váš synovec chce mít pod stromečkem dron, nechte to na jeho rodičích a vymyslete něco dostupnějšího. Místo nabídky půjček na zbytečnosti Vám Cofidis raději přináší tipy na hezčí a třeba i levnější Vánoce.

Splácení půjček: změny v životě

Když se mění život, mohou se měnit i splátky. Můžeme splatit více a dříve - jak na to? Co dělat, když naopak zrovna nejsou peníze na splátku?

5 min.
Rady

Novoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí jsou často o penězích. Budu spořit, nebudu utrácet… Jak to ale zařídit, aby se finanční předsevzetí skutečně naplnila?

4 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Klientská zóna
810 700 810
810 700 810

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.