Rodinné situace

14. 08. 2018 6 min.
Rady

Půjčíte mi, když jsem rozvedený? Půjčujete novomanželům? A co maminky na mateřské a samoživitelky? Je to překážka pro půjčku od Cofidisu?

Rodinné situace

V životě procházíme různými stavy: jsme svobodní, ženatí, vdané, těhotné, rozvedení, ovdovělí… Někdy žijeme v partnerských vztazích bez oddacího listu, máme menší či větší děti a také menší či větší starosti. Někdy je snadnější půjčku získat než v jiné situaci, ale někdy jsou vaše obavy zbytečné.

Novomanželé

Pro novomanžele máme přímo určenou novomanželskou půjčku. Doporučujeme čerstvě sezdaným párům (do dvou let od uzavření sňatku), aby nám přiložili oddací list. Rádi je podpoříme na společném startu půjčkou s nižším úrokem určenou pro novomanžele. Půjčka se posuzuje jako partnerská, tedy příjmy i výdaje společně. Partnerská půjčka má výhodnější úrok než půjčka pro jednotlivce, ale novomanželům půjčujeme až 200 tisíc s úrokem 3,99 %, a to je opravdu výjimečné.

Nesezdaní

V České republice je velmi rozšířené, že mnoho párů spolu žije bez oddacího listu. Nemusíte se obávat, že bychom vás znevýhodňovali. Partnerská půjčka je určena pro manžele úplně stejně jako pro registrované partnery i nesezdané páry. Dokonce nemusíte být vůbec pár v tomto slova smyslu. Partnerem pro půjčku může být třeba i rodič, spolubydlící, nebo jiná osoba, se kterou budete žádat společně.

Máme výhodnější podmínky půjček pro novomanžele a partnery. Při schvalování půjčky ale neodmítáme svobodné, rozvedené, ovdovělé ani nesezdané.

Svobodní, rozvedení, ovdovělí

 Nic z toho není v Cofidisu překážkou pro schválení půjčky. Ať jste svobodní, rozvedení, nebo ovdovělí, můžete vždy požádat o půjčku pro jednotlivce. Případně jako v předchozím případě můžete získat i partnerskou půjčku, máte-li někoho, kdo bude váš spolužadatel.

Maminky na mateřské dovolené

Maminky na mateřské a rodičovské dovolené (a případně i tatínkové na rodičovské) se někdy ptají, zda má smysl o půjčku žádat. V případě, že je mateřská (peněžitá pomoc v mateřství), nebo rodičovský příspěvek jediný příjem rodiny, pak jde o nízkou částku, která má zajistit základní potřeby dítěte i rodiče. Nelze ji zatěžovat ještě splátkami. Běžně má ale v rodinách druhý z rodičů jiný příjem, zatímco ten první na rodičovské pečuje o malé dítě nebo děti. Pak mohou společně žádat o partnerskou půjčku a jejich příjmy a výdaje se posuzují společně. Při dostatečných příjmech druhého z rodičů není rodičovská překážkou pro schválení půjčky, ale přičítá se do společných příjmů.

partnerská půjčka od Cofidisu

Mám zájem

Samoživitelka

 Pro maminky, které jsou s dítětem samy, platí v zásadě totéž, jako u maminek na mateřské dovolené. Pokud je mateřská nebo rodičovská jediný příjem samoživitelky, pak není odpovědné jej zatěžovat splátkami. Zaměstnaná nebo podnikající maminka s příjmem může ale získat o půjčku pro jednotlivce stejně jako kterákoli jiná osoba. Při plánování příjmů a splátek musí samoživitelka zodpovědně posoudit výdaje, včetně potřeb dítěte.

Posuzování žádostí

Všechny žádosti posuzujeme individuálně. Neškatulkujeme vás podle rodinné či životní situace a nevylučujeme nikoho předem. Podstatný je příjem a zodpovědnost. Věk, stav ani počet dětí nemusí být překážkou pro schválení půjčky.

Test úvěrových pojmů – odpovědi

V testu úvěrových pojmů jste vybrali vaše odpovědi. Zjistěte si, co víte o půjčkách a úvěrech. Vyhodnoťte si vaše znalosti finančních pojmů.

7 min.
Rady

Test: jak se vyznáte v půjčkách?

V testu je osm důležitých pojmů, které souvisí s půjčkami. Zjistěte si, jak dobře úvěrům rozumíte. Po testu vás čeká vyhodnocení.

7 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.