Start podnikání

21. 01. 2019 5 min.
Rady

Jaké jsou začátky podnikání a startovní výdaje? Půjčuje Cofidis také peníze na rozjezd nebo udržení podnikání? Na co může podnikatel úvěr použít?

Půjčujete podnikatelům?

Někdy lidé pochybují, zda si vůbec mohou zažádat o nebankovní půjčku. Stává se, že podnikatelé nevědí, zda bychom jim půjčili a na jaké účely lze případně půjčku žádat.

Odpověď je celkem jednoduchá: Cofidis nepůjčuje právnickým osobám (firmám, společnostem), pouze fyzickým. Pokud je fyzická osoba podnikatel a ne zaměstnanec, není to překážka, aby si zažádal o půjčku. Pro schválení půjčky doloží místo výplatních pásek daňové přiznání, nebo výpisy účtu za poslední měsíce, ze kterých je zřejmé, jak se jeho podnikání vyvíjí a zda mu může být úvěr schválen.

Těžké začátky podnikání

Nejčastěji si podnikatelé půjčují v začátcích podnikání. Začít „pracovat na sebe“ znamená věnovat spoustu času, práce, energie i peněz, aby se vůbec něco rozeběhlo. Když si přečtete vzpomínky zakladatelů dnes úspěšných firem, tak často zjistíte, že zpočátku jeden nebo dva lidé trávili dny a noci v garáži či ve sklepě a žili nápadem, který mohl dopadnout všelijak. Investice do startovního období je velmi náročná a přicházejí chvíle, kdy podnikatele pohání jen jeho nadšení a vize. V této době často padnou připravené úspory podnikatele a ukáže se, že jsou potřeba ještě další investice, aby záměr mohl vůbec začít fungovat a měl naději, že bude úspěšný a výdělečný. Přicházejí zlomové chvíle, kdy se tito nadšenci rozhodují, zda investovat další peníze, i když si je budou muset půjčit, nebo celý záměr pohřbí dřív, než dostal šanci najít si své místo na trhu a zákazníky. 

Cofidis půjčuje podnikatelům (fyzickým osobám) částky až do výše 500 000 Kč a pomáhá jim tak v počátcích jejich podnikání. Často se do podnikání pustí manželé nebo i kamarádi společně. Když si o úvěr zažádají společně, mohou získat partnerskou půjčku, na které je nižší úrok. Podnikáním nejsou půjčky omezeny na jednotlivce.

Rozjezd podnikání je drahý koníček.

Na co půjčujete?

Cofidis poskytuje neúčelové úvěry, což znamená, že půjčené peníze lze využít libovolně. Nejčastěji si podnikatelé půjčují na:

 • Auto (nové i starší, osobní i užitkové vozy)
 • Vybavení dílny (pracovní stoly, regály, úložné skříně, dveře, montáž)
 • Stroje a nářadí (ruční nářadí, šicí stroje, výpočetní technika, výrobní a zpracovatelské stroje)
 • Software (skladové a evidenční programy, účetní, pokladní, kancelářské, grafické programy a mobilní aplikace; a to nejen na zakoupení či tvorbu na míru, ale i na průběžné licenční poplatky)
 • Reklamu (vytvoření webových stránek, prezentace na sociálních sítích, reklama v tištěných médiích, vytvoření loga nebo celého grafického pojetí, polep aut, venkovní reklama)
 • Poradenské služby (právní, účetní, marketingové, architektonické, finanční, realitní, investiční)
 • Zařízení podnikatelských prostor (stavební úpravy, elektrorozvody, podlahy, topení, instalatérské práce, opravy a povinné revize)
 • Vybavení prodejních prostor (pulty, regály, výlohy, prodejní plochy)
 • Vybavení restaurace (zařízení kuchyně, umýváren a toalet, splnění hygienických norem, stoly a židle pro hosty, nádobí, design prostor)
 • Suroviny nebo materiál (potřebné pro vlastní výrobu, např. potraviny, dřevo, sklo, látky)
 • Zboží (určené pro další prodej, nebo jako součást další výroby)
 • Pronájem (prostoru k podnikání, skladu, prostoru pro reklamu, strojů, lešení, aut)
 • Přepravní služby (stěhování, rozvoz zboží, dovoz materiálu, zásilkové služby)

 

partnerská půjčka od Cofidisu

Mám zájem

Když už podnikám

Jelikož podnikatel nemá každý měsíc jistou výplatu jako zaměstnanec, střídají se období, kdy se daří a období, která jsou méně výdělečná, nebo dokonce ztrátová. I při dobém plánu a fungování se může něco zadrhnout. Nejčastěji to je platba od někoho, kdo už ji měl dávno poslat. Jenže zatímco ta nepřichází, jiné platby musí odejít. Nemůže přestat platit nájem, prodat auto, nebo nenakoupit další materiál. Bývají to velmi nepříjemné časy, kdy se fungující obchod potácí v druhotné platební neschopnosti a riskuje celou další existenci. Někdy to může být delší nemoc podnikatele. Půjčka od Cofidisu může pomoci překlenout úvěrem slabé období a podržet podnikatele, než se situace zase srovná. Naše přání je, aby se každému podnikateli dařilo splnit si svůj sen, uspět na trhu a růst.

Test úvěrových pojmů – odpovědi

V testu úvěrových pojmů jste vybrali vaše odpovědi. Zjistěte si, co víte o půjčkách a úvěrech. Vyhodnoťte si vaše znalosti finančních pojmů.

7 min.
Rady

Test: jak se vyznáte v půjčkách?

V testu je osm důležitých pojmů, které souvisí s půjčkami. Zjistěte si, jak dobře úvěrům rozumíte. Po testu vás čeká vyhodnocení.

7 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.