Zařizujeme dům

10. 10. 2018 5 min.
Rady

Půjčka na zařízení a vybavení domu či bytu. Půjčíte novomanželům a rodinám s dětmi na nábytek, kotel, nebo rekonstrukci koupelny? Vadí hypotéka?

 Náš klient pan Javůrek, nám vylíčil, proč u nás žádal o půjčku a jak jeho příběh pak pokračoval.

Hurá do svého

Říká se, že se lidé dělí na dvě skupiny. První skupina staví, zatímco ta druhá žije. Chtěli jsme raději žít a bydlet, než stavět, protože už máme tříletou holčičku a časem uvažujeme ještě o bráškovi. A dost už bylo pronájmů! Koupili jsme si tedy starší rodinný dům za městem. Složili jsme všechny úspory a vzali si hypotéku na zbylou část ceny domu. Věděli jsme, že prázdný dům ještě není domov, hlavně kuchyně byla nepoužitelná. Tak jsme hypotéku nastavili na nižší splátky, aby nám ještě něco zbývalo na úpravy a vybavení domu. To se podařilo, protože oba s manželkou pracujeme, i když žena má kratší úvazek kvůli dceři.

 Půjčky pro novomanžele s úrokem od 3,99 %. Partnerská půjčka od 4,49 % nejen pro manžele, ale i jiné dvojice.

Rozpočet a zařizování

My si peníze docela hlídáme. Přeci jen máme dítě a tak dům i hypotéka jsou závazky, které v naší rodině bereme vážně. Když od našich dvou výplat odečteme hypotéku, pojištění a další nutné výdaje, pořád nám zbyde něco, abychom dům postupně vybavili. Jenom zařídit funkční kuchyň (koupit linku, spotřebiče a upravit rozvody) spolykalo spoustu peněz a bez kuchyně prostě nebydlíte. Taky nerozhazujeme za blbosti, víme, že se dá slušně ušetřit na drobnostech každý den. Brzy jsme zjistili, že sice peníze vycházejí podle našeho plánu, ale dost věcí chceme koupit nebo upravit dřív, než bude Lucince deset. Například jsme chtěli zrekonstruovat koupelnu, jenže to znamenalo pořídit bojler a zase pozvat instalatéry a sekat rozvody a pak nové obklady… Žena mi řekla, že bez pořádně vyřešené teplé vody nebude vychovávat děti až do tanečních. Sám jsem měl další plány, jak vybavit náš rodinný dům tím, co právě potřebujeme. Jenže s penězi, které nám zbývají, to byly plány na dlouhou trať a výsledky v daleké mlze.

Další půjčka?

Manželka probírala s kolegyněmi v práci, jak to řeší v jiných rodinách. Jedna z nich jí poradila, ať se zkusíme zeptat na půjčku v Cofidisu. Mysleli jsme si, že když už máme hypotéku, tak nám určitě nikdo další peníze nepůjčí, ale i tak jsme zkusili o půjčku požádat. U vás v Cofidisu jste nám spočítali, že si můžeme vzít partnerskou půjčku dalších 220 tisíc na úpravy domu, bojler, koupelnu a nábytek, protože 3 100 Kč z našich výplat měsíčně splácet můžeme i vedle hypotéky. Dokonce - kdybychom to věděli dřív - mohli jsme si žádat o 200 tisíc na novomanželskou půjčku, která má ještě nižší úrok. My už se ale brali před čtyřmi lety a novomanželskou půjčku dáváte jen do dvou let po svatbě, tak to nevyšlo. Když už byly peníze, pustili jsme se do úprav a udělali, co bylo třeba. Konečně budeme bydlet nejen ve vlastním, ale i v dobře zařízeném domě.

Jednou večer si pak Lucinka hrála ve vaně s kachničkami a nakonec usnula v nově zařízeném pokojíčku se svým plyšovým Macíčkem v náručí. Stáli jsme v šeru nad ní, žena mě objala a oba jsme věděli, že jsme se rozhodli dobře. Budeme sice ještě dlouho postupně splácet dům i vybavení, ale dětská léta se zpátky nijak koupit nedají.

partnerská půjčka od Cofidisu

Mám zájem

 Rádi jsme pomohli

 Javůrkovým jsme půjčili 220 tisíc jako partnerskou půjčku na vybavení domu, i když spláceli hypotéku. Potěšilo nás, když nám po rekonstrukci poslali jejich příběh, fotky domu a poděkování, že díky tomu má jejich rodina rychle skutečný domov.

Kolik stojí lyžování?

Zima láká vyrazit na hory a obout lyže nebo snowboard. Lyžování je zábava, ale patří k dražším sportům. Kolik stojí výbava a pobyt na horách?

5 min.
Rady

Start podnikání

Jaké jsou začátky podnikání a startovní výdaje? Půjčuje Cofidis také peníze na rozjezd nebo udržení podnikání? Na co může podnikatel úvěr použít?

5 min.
Rady

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Klientská zóna
810 700 810
810 700 810

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.