Tiskové centrum

Vítejte v tiskovém centru COFIDIS. Naleznete zde přehled tiskových zpráv a tiskové informace o společnosti COFIDIS pro média. Nezapomeňte se přihlásit k odběru COFIDIS newsletteru na stránce COFIDIS newsletter.

Odebírat RSS

 

Kontakt pro média:

Martin Suchánek

martin.suchanek@intensity.cz

  • Počet uživatelů internetu rok od roku stoupá. Díky moderním technologiím se na internet podle údajů společnosti NetMonitor z počátku roku 2020 připojuje 90 % Čechů starších 10 let. Společně s tímto růstem se také zvyšuje počítačová gramotnost, a lidem se tak otevírají zcela nové možnosti, které online svět nabízí. Jednou z nich jsou finanční technologie, které zásadně ovlivňují náš každodenní život. Znáte ty nejdůležitější?

  • Mít v osobním či rodinném vlastnictví automobil je důležité pro 86 % Čechů. Půjčování či sdílení vozu naproti tomu preferují jen pouhá 3 % lidí. Vlastní auto je pro Čechy důležité především kvůli pohodlí, pro pětinu z nich představuje také větší bezpečí. Naopak pouze pro 5 % lidí je vlastnictví auta otázkou prestiže či společenského postavení. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty.

  • Rok 2020 pořádně zamával všemi oblastmi ekonomiky, trh s nemovitostmi nevyjímaje. Během roku došlo k několika změnám, se kterými budou muset potenciální zájemci o byt, dům či pozemek počítat, byť jde někdy i o změny příjemné. Ať už kupujete nemovitost pro svou rodinu nebo jako investici, je vhodné se před samotnou koupí seznámit s aktuální situací a připravit se na to, co vás čeká.

  • Po půjčce by v určité situaci sáhlo 87 % Čechů. Největší smysl půjčky přitom vidí v investicích do dlouhodobých projektů. Na pořízení bydlení by si půjčku vzalo 64 % Čechů, na rekonstrukci 55 % lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty. Naopak na jednorázové financování dovolené, svatby nebo vánočních dárků by si dotazovaní půjčili spíše výjimečně.

  • Sjednocení půjček do jedné výhodnější prošlo v posledních měsících nebývale vysokým zájmem. Svůj podíl na tomto trendu má i koronavirová krize, která nutí domácnosti hledat cesty k optimalizaci dluhů. Podle interních dat společnosti Cofidis byl zájem o konsolidace meziročně vyšší ve všech měsících od ledna až po prosinec s výjimkou října, přičemž v červnu byl nárůst zájmu nejvyšší, meziročně o 193 %.

Archiv tiskových zpráv

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.