Archiv tiskových zpráv

Prohlédněte si tiskové zprávy COFIDIS v archivu tiskových zpráv. 

 • Jsou tomu již tři roky, co povinné licencování zpřísnilo podmínky pro poskytování úvěrů, včetně omezení výší pokut. I přesto se Češi věnují studování smluv poměrně poctivě. 7 z 10 lidí pročítá smlouvu nejméně hodinu a 85 % rozumí podmínkám smlouvy. Pro ještě snazší porozumění smluv by téměř polovina lidí ocenila zvýraznění klíčových pasáží. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Šekem v celkové hodnotě 100 000 korun podpořila společnost Cofidis organizaci Dejme dětem šanci, která se dlouhodobě věnuje komplexní podpoře dětí v dětských domovech. Příspěvek, který Cofidis věnoval, organizace využila na financování projektu Běhám pro děti, sportovně-zábavné akce na podporu potřebným.

 • Už jen několik týdnů nás dělí od letních prázdnin a plánování dovolených je v plném proudu. V posledních letech jsou stále oblíbenější cyklovýlety nebo rovnou cyklodovolené. Není divu - jízda na kole zlepšuje fyzickou, ale i duševní kondici, je ekologická, slibuje neopakovatelné zážitky a lze ji absolvovat, i pokud zrovna nejsou finance nazbyt. Co ale nelze při delších vyjížďkách opomenout a ošidit, je výběr kvalitního kola, jinak se romantické představy o volných dnech v sedle kola mohou již pár kilometrů od domova proměnit v nepříjemný zážitek. Jak na to?

 • Ačkoliv vlastnictví automobilu je nedílnou součástí většiny českých domácností, zcela nový vůz si pořídilo pouze něco málo přes pětinu lidí. Ostatní majitelé si svůj automobil pořídili z druhé ruky. 60 % majitelů ojetin totiž považuje investici do nového auta za příliš vysokou a další třetina vyloženě za vyhozené peníze. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty. Nejčastěji si lidé pořizují ojetý vůz v autobazaru, kde je největší zájem o auta ve stáří mezi 5 – 10 lety.

 • Poslední dva roky byly naprosto výjimečné i při pohledu na nákupní chování Čechů. Velká část kamenných obchodů se přesunula do online světa a jejich zákazníci je následovali. Kromě nakupování si tak vyzkoušeli nové platební metody či různé možnosti doručování. Ani nyní, kdy pandemie polevila, poptávka po online nakupování nepolevuje. Jak změnila koronavirová krize nákupní zvyklosti Čechů?

 • Odložená platba získává na popularitě. Samotnou platební metodu znají tři čtvrtiny Čechů, shodný počet lidí by ji jako možnost úhrady za zboží v e-shopu ocenil a téměř pětina již odloženou platbu někdy využila. Hlavním důvodem k využití této služby je pro zákazníky možnost si vybrané zboží vyzkoušet, smysl jim tak dává především u elektroniky či oblečení. Za odloženou platbu by si 60 % lidí dokonce připlatilo. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Češi jsou přesvědčeni o tom, že finanční technologie mají v jejich životech smysl. Více než tři čtvrtiny lidí považují za tu nejdůležitější internetové bankovnictví, téměř 60 % bezkontaktní platby a 44 % mobilní bankovnictví. Na opačné straně žebříčku se umístila umělá komunikační inteligence či v tuto chvíli u nás stále ne příliš rozšířené e-peněženky. Pouhých 5 % lidí by z široké škály technologií spojených se správou financí nenašlo žádnou, která by jim připadala užitečná. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Předsevzetí více šetřit si pod vlivem prudkého zdražení energií a současné rychle rostoucí inflace dalo do nového roku mnoho Čechů. A velké většině z nich se to i daří. Nejlépe se lidé hodnotí za nakládání s vodou, když se jí snaží šetřit 90 % z nich. V poměrně těsném závěsu je úspora energií. Naopak největší rezervy mají lidé v dopravě. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Konec roku spojený s pořádnou finanční zátěží kvůli nákupu vánočních dárků nebo svátečnímu hodování za sebou sotva zabouchl dveře, a už abychom přemýšleli nad tím, jak se letos připravit na další kolotoč finančních výdajů. Třeba zrovna jak ušetřit na parádní letní dovolenou. Není třeba si nalhávat, že pokud plánujete prázdniny strávit alespoň částečně mimo domov, je letní dovolená téměř vždy mimořádným zásahem do rodinného rozpočtu. Jak si vybrat a užít letní dovolenou a kde ušetřit? Máme pro vás několik tipů.

 • Ačkoliv Češi platí za milovníky reklamních akcí z letáků, ne všichni jsou fanoušci jejich papírové varianty. Jako nezbytečnější tiskovinu i s ohledem na životní prostředí je zmiňuje více než polovina lidí. Následují návody a příručky v několika jazycích, a to ve 44 % případů. Za nejužitečnější tiskoviny naopak lidé považují návody a smlouvy. Češi by i v mnohých případech byli ochotni se papíru vzdát ve prospěch elektronické varianty, vůbec si to neumí představit jen 15 % lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Češi neradi mění své vozy. Více než polovina lidí si nechává své auto od jeho pořízení více než 10 let, naopak do 5 let plánuje jeho výměnu jen 15 % majitelů. 8 z 10 lidí přitom svůj vůz pořizuje již jako ojetinu. K častější změně by přiměla 40 % vlastníků nižší cena. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Češi jsou při žádostech o půjčku stále obezřetní a podmínkám úvěrů věnují patřičnou pozornost. Tento výsledek dosud negativně neovlivnila ani koronavirová krize. Třetina lidí studuje podmínky úvěru více než hodinu svého času. Naopak do pěti minut je se čtením smluv hotovo 31 % žadatelů, což je téměř stejný výsledek jako v loňském roce. Téměř polovina lidí uvedla, že by vyšší čtenosti napomohlo zvýraznění klíčových pasáží. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Zlevněné zboží nebo speciální akce patří v životě Čechů k důležitým faktorům nákupního rozhodování. Podle průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty sleduje akce a slevy 9 z 10 Čechů. Nejvíce lidí pravidelně sleduje výhodné nabídky u potravin, následuje oblečení, drogerie a kosmetika. Více než dvě třetiny lidí by se zajímaly o slevy a akce i při výběru finančních produktů, jako jsou hypotéky nebo spotřebitelské úvěry.

 • Technologie, které jsou spojené se správou financí, si vyzkoušelo již 69 % Čechů. Oproti loňskému roku vzrostl především počet pravidelných uživatelů. Aktuálně jich je více než 40 %. Z části tomuto růstu napomohla situace spojená s onemocněním covid-19, která přiměla k širšímu či intenzivnějšímu využívání technologií téměř pětinu lidí. Technologie spojené s financemi nejčastěji lidé využívají k vyřizování plateb a transakcí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Šek v celkové hodnotě sto tisíc korun věnovala společnost Cofidis organizaci Dejme dětem šanci, která pomáhá dětem z dětských domovů. Příspěvek, který Cofidis této organizaci věnoval, je výsledkem interní skupinové výzvy „Move Together“, během které zaměstnanci sbírali nachozené a naběhané kilometry.

 • Ne každý si dnes může pořídit vlastní bydlení, někdo dokonce z různých důvodů po vlastní nemovitosti ani netouží. Řešením je tak pro mnohé nájemní bydlení. I v pronajatém bytě by se ale každý chtěl bezesporu cítit „jako doma“. Ne vždy je to ale jednoduché. Úpravy, opravy a rekonstrukce v pronajatém bytě mají svá pravidla, kterými se musí řídit jak pronajímatel, tak i nájemce.

 • Nákupní chování Čechů zaznamená každý rok řadu změn a letos se jednalo vzhledem k mimořádné situaci o období opravdu výjimečné. Velká část obchodů se přesunula z kamenných provozoven do e-shopů, mnozí si poprvé vyzkoušeli inovativní platební metody nebo nové možnosti doručování zboží. Změnila koronavirová krize nákupní zvyklosti Čechů?

 • Češi jsou při výběru nového auta obezřetní. Do jednoho měsíce si vybere auto pouze polovina z nich, ostatní si dávají na čas. Více než desetina lidí si auto vybírá dokonce déle než půl roku. Nejdůležitější roli hraje při výběru ojetiny cena, podle které auto vybírá 80 % lidí. Jen o něco méně se ale lidé zajímají také o najeté kilometry, spotřebu a historii vozu. Férové jednání ze strany prodejce je důležité pro dvě třetiny dotazovaných. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty.

 • Poslední rok pořádání velkolepých svatebních oslav příliš nepřál. Nyní však již svítá naděje, že by se vše mohlo pomalu vrátit do „normálu“. Pokud vaše láska přežila koronavirovou krizi, a to i možná přes několik odkladů dne D, určitě o to více stojíte o perfektní svatbu se vším všudy. Jak na to, aby vaše vysněná veselka dopadla na výbornou a přitom nezruinovala rodinný rozpočet na několik let dopředu?

 • Češi se ve vztahu k úvěrům chovají stále zodpovědněji a hledají cesty, jak snížit riziko neschopnosti splácet. Tento trend negativně neovlivnila ani koronavirová krize. Více než polovina lidí zvažujících půjčku by měla zájem o její sdílení s další osobou, nejčastěji se svým životním partnerem. Sdíleným půjčkám jsou přitom nejotevřenější mladí lidé a vysokoškoláci. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty.

 • Přední nebankovní společnost Cofidis rozšiřuje od dubna možnosti komunikace s klienty o voicebotku. Vika neboli virtuální komunikační asistentka bude realizovat odchozí hovory a připomínat klientům data splatnosti. Jedná se o další službu, kterou chce Cofidis přispět k vyššímu komfortu klientů a zlepšit jejich zákaznickou zkušenost.

 • Počet uživatelů internetu rok od roku stoupá. Díky moderním technologiím se na internet podle údajů společnosti NetMonitor z počátku roku 2020 připojuje 90 % Čechů starších 10 let. Společně s tímto růstem se také zvyšuje počítačová gramotnost, a lidem se tak otevírají zcela nové možnosti, které online svět nabízí. Jednou z nich jsou finanční technologie, které zásadně ovlivňují náš každodenní život. Znáte ty nejdůležitější?

 • Mít v osobním či rodinném vlastnictví automobil je důležité pro 86 % Čechů. Půjčování či sdílení vozu naproti tomu preferují jen pouhá 3 % lidí. Vlastní auto je pro Čechy důležité především kvůli pohodlí, pro pětinu z nich představuje také větší bezpečí. Naopak pouze pro 5 % lidí je vlastnictví auta otázkou prestiže či společenského postavení. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty.

 • Rok 2020 pořádně zamával všemi oblastmi ekonomiky, trh s nemovitostmi nevyjímaje. Během roku došlo k několika změnám, se kterými budou muset potenciální zájemci o byt, dům či pozemek počítat, byť jde někdy i o změny příjemné. Ať už kupujete nemovitost pro svou rodinu nebo jako investici, je vhodné se před samotnou koupí seznámit s aktuální situací a připravit se na to, co vás čeká.

 • Po půjčce by v určité situaci sáhlo 87 % Čechů. Největší smysl půjčky přitom vidí v investicích do dlouhodobých projektů. Na pořízení bydlení by si půjčku vzalo 64 % Čechů, na rekonstrukci 55 % lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty. Naopak na jednorázové financování dovolené, svatby nebo vánočních dárků by si dotazovaní půjčili spíše výjimečně.

 • Sjednocení půjček do jedné výhodnější prošlo v posledních měsících nebývale vysokým zájmem. Svůj podíl na tomto trendu má i koronavirová krize, která nutí domácnosti hledat cesty k optimalizaci dluhů. Podle interních dat společnosti Cofidis byl zájem o konsolidace meziročně vyšší ve všech měsících od ledna až po prosinec s výjimkou října, přičemž v červnu byl nárůst zájmu nejvyšší, meziročně o 193 %.

 • Češi se ve vztahu k úvěrům již několik posledních let chovají stále zodpovědněji. Tento trend negativně neovlivnila ani koronavirová krize. Více než třetina lidí věnuje studování obchodních podmínek úvěru před jeho podepsáním více než hodinu svého času, čtvrtina lidí pak minimálně jeden den. Naopak každoročně klesá podíl lidí, kteří jsou se studiem podmínek hotovi do pěti minut, letos jde podle každoročního průzkumu společnosti Cofidis o nejpozitivnější výsledek od roku 2014.

 • Inovativní platební metody nejsou pro Čechy cizím pojmem, alespoň některou z nich zná 9 z 10 lidí. Nákup mobilem či prostřednictvím virtuální peněženky patří k těm nejznámějším, téměř shodně je zná kolem dvou třetin Čechů. Obě tyto metody jsou mezi českou populací zároveň nejčastěji využívané. Virtuálními peněženkami aktivně platí 37 % lidí, mobilními telefony 35 %. Naopak velkou neznámou jsou P2P platby. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty.

 • Sjednocení půjček celé rodiny do jedné výhodnější je rok od roku oblíbenějším způsobem optimalizace dluhů. Zatímco v roce 2017 partnerskou konsolidaci zvažovalo jen 43 % lidí, letos by ji využilo téměř 60 % Čechů. Díky současné krizi navíc zájem o konsolidace poroste ještě výrazněji. Zvýšenou poptávku v posledních měsících potvrzují specializované srovnávací portály.

 • Nákupní chování Čechů zaznamená každý rok řadu změn. Ať už jde o používání inovativních platebních metod, přesun z kamenných obchodů do e-shopů nebo nové možnosti doručování zboží. Letošní rok může být ale díky mimořádné situaci výrazným mezníkem. Které zažité nákupní návyky nejspíš Češi změní?

 • Každý rok přinese do oblasti nakupování a placení řadu inovací. Některé z nich se uchytí, zatímco jiné zapadnou. Placení čipem či oční sítnicí, doručování zboží dronem, nakupování zboží v prostředí virtuální reality nebo nadčasové mobilní aplikace. Jaký zájem by o podobné inovace v placení a nakupování měli Češi, zjišťovala finanční společnost Cofidis.

 • Češi se ve vztahu k úvěrům chovají rok od roku zodpovědněji. Téměř 40 % z nich věnuje studování obchodních podmínek úvěru před jeho podepsáním více než hodinu svého času, pětina lidí dokonce minimálně jeden den. Podle pravidelného průzkumu společnosti Cofidis jde tak o nejpozitivnější výsledek za posledních 5 let. Velká většina lidí znění obchodních podmínek rozuměla, přesto jejich obsah raději konzultovala s další osobou.

 • Nejvíce prostoru ušetřit peníze z rodinného rozpočtu je podle Čechů ve výdajích na potraviny. Dále pak za dovolenou, volnočasové aktivity a bydlení. Právě na nákladech souvisejících s bydlením vidí oproti roku 2015 prostor pro úsporu výrazně více lidí. Na dopravě a účtech za telefon nebo internet je naopak podle lidí šance nějak výrazněji ušetřit minimální. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • 60 % Čechů by si vzalo půjčku na koupi či rekonstrukci bydlení, 40 % na pořízení auta. Výrazný nárůst zaznamenala oproti roku 2017 ochota lidí využít úvěr na investici do svého vzdělání. Rovná pětina by skrze půjčku investovala také do vlastního zdraví. Obecně je financování ve formě půjčky otevřena velká většina Čechů, pouze 13 % lidí by si peníze nikdy a na žádný účel nepůjčilo. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Za nejužitečnější domácí spotřebič považují Češi lednici, na prvním místě ji zmiňuje více než polovina z nich. Následuje pračka, která je nejužitečnější ze všech spotřebičů pro třetinu lidí. Jako nejzbytečnější pomocník je naopak nejčastěji uváděn robotický vysavač, pětina lidí si svůj život umí dost dobře představit i bez sušičky a kávovaru. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis.

 • Češi jsou při výběru nového auta velmi obezřetní a dávají si na čas. Do jednoho měsíce si nový vůz vybere pouze polovina z nich. Ostatním to trvá déle a desetina lidí vybírá auto dokonce přes půl roku. Opatrnost je zřejmá také při samotné koupi vozu, kdy Češi ze strany prodejce vyžadují hlavně férové jednání, které je důležité pro 3/4 kupujících. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Češi jsou zařizování věcí online velmi otevření a učí se přes internet pořizovat a obstarávat čím dál tím víc věcí. Přes 90 % lidí by si tak pořídilo dovolenou, domácí spotřebiče nebo sportovní vybavení, více než 80 % pak oblečení, obuv nebo potraviny. Velká většina Čechů nemá problém spravovat online i svoje finance včetně zřizování pojištění či půjčování peněz. O něco zdrženlivější jsou lidé při pořizování domu či bytu, polovina lidí by si takovou nemovitost online nikdy nepořídila. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Za 15 let fungování na českém trhu se Cofidis zařadil mezi přední značkové nebankovní společnosti. Od roku 2004 přitom společnost ušla velký kus cesty a vybudovala si pozici spolehlivého a transparentního poskytovatele úvěrů se skvělým zákaznickým servisem. Připomeňme si některé důležité momenty za dobu existence Cofidisu v České republice.

 • Léto se sice nezadržitelně chýlí ke konci, ale pokud máte ještě několik dnů či týdnů volna, můžete je zkusit strávit třeba v sedle kola. Dovolená na kole je totiž stále populárnější a cyklotrasy nejen u nás rostou jako houby po dešti. Ať už plánujete cyklodovolenou přes hory i lesy nebo se chcete kochat výhledem na krajinu po rovinatých cyklostezkách, výběr správného kola je základ. Zde je několik tipů, jak najít to správné právě pro vás.

 • Téměř 70 % Čechů vždy informovalo svého partnera či partnerku o svých půjčkách a třetina párů spolu dokonce úvěr sdílí. Případné zatajení se týká nejčastěji menších částek do 50 tisíc korun, takový úvěr zamlčela téměř čtvrtina dotázaných. Nejčastějším důvodem k zatajení půjčených financí jsou obavy z nesouhlasu partnera či partnerky. Vyplývá to z průzkumu úvěrové společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

 • Prázdniny jsou za dveřmi. Chystáte se na dovolenou autem k moři? Plánujete road trip po krásách české krajiny nebo dokonce velkou poznávací cestu za hranicemi? Pak je na čase důkladná kontrola vašeho vozu. Závada na autě vás totiž může stát nejen několik zbytečně promarněných prázdninových dní, ale také dost nervů a nemalé peníze. Pokud vaše auto dosluhuje, ale doposud jste otáleli s pořízením nového, možná je na čase zjistit si pár informací a tipů.

 • Společnost COFIDIS získala dne 16. 2. 2018 od České národní banky licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů

 • Možná byl letošní Valentýn pro některé z vás dnem, na který jste dlouho čekaly. Vaše drahá polovička nakráčela s kyticí rudých růží do nejluxusnější restaurace ve městě, aby před vámi poklekla a před zraky překvapených hostů pronesla onu mystickou větu: „Vezmeš si mě?“ Nato vyndala z kapsy svého slušivého obleku černou sametovou krabičku, která neobsahovala nic jiného než prsten s briliantem velikosti vlašského ořechu. Vy jste utřela slzu z té nečekané události a rozčísla napětí v prostoru svým ANO. Všichni kolem začali tleskat, utírat slzy dojetí a bouchat na vaši počest šampaňské…

 • U každého z nás může nastat situace, kdy se potýkáme s nedostatkem financí. Zejména pokud jde o nákladné investice, jako je koupě či rekonstrukce nemovitosti nebo zařizování nové domácnosti, disponuje asi málokdo dostatečnou rezervou na účtu. Stejně tak nečekané události nás mohou dostat do bodu, kdy se nejlepším řešením stává půjčka. V takové chvíli by si měl každý položit zásadní otázku - mám si půjčit od rodiny či přátel, nebo raději od finanční instituce?

 • Začátek nového roku je vždy plný předsevzetí a plánů, které ale často nevyjdou úplně podle představ. Aktuální průzkum společnosti Cofidis ukázal, že i přes současný ekonomický růst považuje polovina Čechů za největší překážku ve splnění svých plánů nedostatek peněz. Mezi další bariéry uvádějí lidé nejčastěji nedostatek času a rodinné či pracovní povinnosti. Naopak jen pětina lidí tvrdí, že jim ve splnění plánů nic nebrání.

 • Do Vánoc zbývá necelý měsíc a nápor na naše peněženky je tak doslova na spadnutí. Za dárky, výzdobu a všechno ostatní utratí navíc většina z nás podstatně víc, než si původně představovala a nakonec bohužel ani neví, za co to skutečně bylo. Pojďte na to letos chytře a vyhněte se nepříjemnému novoročnímu procitnutí z prázdné peněženky.

 • V průběhu programu 17. ročníku konference Call Centra byly vyhlášeny výsledky 4. ročníku soutěže kontaktních center Czech Contact Center Award. Společnost COFIDIS, která se soutěže letos účastnila poprvé, v ní získala hned dvě ocenění. Třetí místo v kategorii Inbound a stejnou příčku v kategorii Zvláštní projekty. O výsledcích rozhodovala sedmičlenná porota odborníků, letos za předsednictví Ludmily Černé (Dimension Data).

 • Konsolidace půjček je mezi Čechy stále oblíbenějším způsobem optimalizace dluhů. Aktuálně ji zvažuje téměř 60 % lidí s dvěma a více finančními závazky. Klasická konsolidace individuálních dluhů ale naráží na své limity, protože většina Čechů nemá více půjček, které by mohla konsolidovat. Finanční společnosti proto nabízejí možnost sjednotit do jedné půjčky partnerů nebo celé rodiny.

 • Půjčit si peníze na něco, co nutně potřebujeme nebo po čem toužíme, není v dnešní době nijak ojedinělé ani složité. Pořád ale platí, že při výběru společnosti, která vám poskytne úvěr, je třeba být obezřetný. Nicméně existují i situace, které jsou opředené mýty a Češi se jich mnohdy obávají zbytečně. Připravili jsme pro Vás výběr těch nejčastějších.

 • Podle průzkumu společnosti Cofidis jsou Češi stále otevřenější možnosti sdílet půjčku s druhou osobou. Zatímco ještě před rokem trvala na sólové půjčce téměř třetina lidí, letos je individuálních žadatelů pouze okolo 20 %. Sdílet půjčku s další osobou naopak zvažuje už 56 % lidí a trend je patrný zejména u třicátníků. Společnou půjčku by si Češi přitom vzali výhradně s členem rodiny, přítele či kolegu by na prvním místě volil jen málokdo.

 • Začátek školního i akademického roku se nezadržitelně blíží a jedno z finančně nejnáročnějších období všech rodičů spolu s ním. Přestože je u nás vzdělávání vyjma soukromých škol „zdarma“, tak je nutné počítat s tím, že částky spojené se získáním maturity či vysokoškolského diplomu jdou mnohdy do řádů desetitisíců korun. Poradíme Vám proto, kde ušetřit a do čeho se naopak rozhodně vyplatí investovat.

 • Vedle bezpečnosti a transparentnosti půjček se dostává stále více do popředí i význam komfortu. Finanční instituce se proto snaží pro klienty zjednodušit celý proces sjednání půjček a zlepšit tak zkušenosti zákazníků s úvěry. Výrazně by jim v tom měly pomoct nové technologie jako online podepisování smluv nebo speciální mobilní aplikace.

 • Podle průzkumu společnosti Cofidis si návrat zvýhodněných půjček pro novomanžele přeje velká většina Čechů. Vyloženě proti je jen 7 % lidí a pozitivní trend potvrzuje i aktuální zájem o podobné produkty. Návrat novomanželských půjček navrhlo na konci loňského roku ministerstvo práce a podobná snaha zaznívá i z úst některých politických stran.

 • Svatba obnáší velkou spoustu věcí, kterou je potřeba vyřídit, nakoupit, vymyslet či zorganizovat. A i přes veškerou snahu mít všechno perfektní, se občas vloudí chybička, která může v nejkrajnějším případě pokazit celou svatbu. Většinou se navíc jedná o „prkotinu“, o které by Vás ani ve snu nenapadlo, že může způsobit takový chaos. Podívejte se s námi, na co se nejčastěji zapomíná, a zajistěte si tak klidnou a pohodovou svatbu.

 • Do boje o žlutý trikot se 1. července vydají téměř dvě stovky závodníků. Počet favoritů na celkové vítězství by ale člověk spočítal takřka na prstech jedné ruky. Experti předpovídají zejména souboj mezi obhájcem trofeje Froomem, ve formě jezdícím Portem a druhým mužem Gira Quintanou. Čeští fanoušci přesto podle průzkumu společnosti Cofidis věří nejvíce Albertu Contadorovi.

 • 3516 kilometrů, 21 etap, 5 pohoří a jen jeden „maillot jaune“. 104. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa startuje už za 9 dní. Jedinečná atmosféra, krásné prostředí, účast českých závodníků ale i atraktivní profil etap. To jsou hlavní lákadla, kvůli kterým budou letos „Starou dámu“ sledovat i miliony Čechů.

 • Scénáře, ve kterém bude veškerá komunikace např. kvůli reklamaci probíhat výhradně online, se ještě minimálně pár let nedočkáme. V dialogu mezi spotřebiteli a firmami totiž hrají podle průzkumu společnosti Cofidis stále jednoznačně prim zákaznické linky. Potěšující proto je, že se jejich úroveň v posledních letech zvyšuje. Na druhé straně ale rostou i rozdíly mezi jednotlivými firmami, kdy se špičkový servis střídá s méně kvalitními. Na vině jsou zejména základní chyby a fluktuace zaměstnanců.

 • Venkovní zahrady už nepředstavují pouze dřinu, jako tomu bylo v dobách našich babiček, ale spíše místo, kde se lidé setkávají s rodinou, přáteli a kde především odpočívají a relaxují. Že to není váš případ a vaše zahrada má k oáze klidu na míle daleko? Nezoufejte a mrkněte na naše tipy, většinou totiž stačí přidat pouze několik prvků, doladit detaily a zahrada ožije k nepoznání.

 • Naplánovat svatbu od A do Z není oříškem pouze pro zasvěcené profesionály ze svatebních agentur, ale především pro ty, co se do něčeho podobného pouštějí poprvé. Málokdo si totiž umí představit, kolik věcí je nutné naplánovat, zařídit, nakoupit a navíc zorganizovat tak, aby vše v jeden den perfektně „klaplo“. Nechceme vás ale jenom děsit. Pokud má váš den D proběhnout ještě letos, nezoufejte. Poradíme vám, s čím začít a hlavně jak na to jít chytře.

 • Transparentní podmínky jsou při výběru poskytovatele úvěru klíčovým parametrem jen pro 3 % Čechů. Více lidí se tak rozhoduje např. i podle reklamy. Tuto překvapivou bilanci ukázal aktuální průzkum společnosti Cofidis. Vůbec nejdůležitějším aspektem je podle něj předchozí osobní zkušenost s danou finanční institucí.

 • „Single“ lidé, kteří si budují namísto rodiny kariéru, před rodinnou dovolenou dají přednost surfování s partou přátel na Srí Lance nebo poznávají jiné kouty světa, nejsou v dnešní době již žádnou výjimkou. Nahrává jim nejenom společnost, která 30 letého svobodného člověka přestala považovat za „podivína“, ale i dnešní svět neomezených možností. Nespornou volnost a klady nelze životu „single“ upřít, na druhou stranu i život v páru má své nepopiratelné výhody, třeba pokud jde o finance.

 • Češi při zvažování půjčky stále častěji myslí na zadní vrátka. Obavy z neschopnosti splácet se odrážejí například na vyšším počtu žadatelů uvedených u jedné půjčky i častějším pojišťováním úvěrů.

 • Ušetřím, začnu sportovat, jíst zdravě, vařit, chodit více pěšky, více cestovat, naučím se cizí jazyk, péct, hrát na saxofon…A jaké je to vaše letošní? Vzbudil ve vás Nový rok pocit sebekriticky zhodnotit sama sebe a promítnout řešení do podoby novoročních předsevzetí, které by nedostatky a neřesti napravily, ale každé další ráno ztrácíte elán k jejich plnění? Nezoufejte – většina lidí je na tom podobně! Ani v polovině ledna není pozdě na změnu taktiky a dosažení úspěchu.

 • Dárky pro děti, rodiče a přátele, stromeček, výzdoba a další „nezbytnosti“, které dělají Vánoce Vánocemi, každoročně otočí rozpočet mnoha rodin úplně naruby. Pokud navíc není byť ani minimální finanční rezerva, která by vše pokryla, nejkrásnější část roku se může rázem proměnit ve velkého strašáka. Plánovat finance v období, které je co do peněz z celého roku nejnáročnější, proto není nesmysl, ale správný krok.

 • Od konce listopadu přichází značkový poskytovatel spotřebitelských úvěrů společnost Cofidis na český trh s novým produktem. Díky Partnerské konsolidaci Cofidis získají páry žijící ve společné domácnosti možnost sloučit všechny půjčky obou partnerů do jedné a získat tak nižší úrok i měsíční splátku.

 • Čerstvý průzkum úvěrové společnosti Cofidis ukázal, že se za poslední dva roky sice mírně zvýšil počet lidí, kteří se orientují v úvěrech a jejich podmínkách, přesto se ale téměř 2/3 Čechů v této problematice ztrácí. Více lidí si dnes alespoň dokáže samo spočítat, kolik za úvěr skutečně zaplatí.

 • Očekáváte, že vstup do manželství kompletně obrátí váš život naruby? Nebo se naopak modlíte, aby se nic nezměnilo? Jak sňatek změní váš partnerský život, to záleží hlavně na přístupu. Úplně vše při starém ale určitě nezůstane. Minimálně z právního hlediska vám ono slůvko ANO totiž změní život celkem zásadně.

 • Čerstvý průzkum úvěrové společnosti Cofidis ukázal, že třetina lidí studuje obchodní podmínky před podpisem úvěrové smlouvy maximálně 5 minut. Ve srovnání s rokem 2014 lidí s tímto přístupem dokonce mírně přibylo. Do budoucna by se ovšem mohla tato nelichotivá bilance zlepšit. Z věkových skupin totiž dopadli nejlépe mladí lidé do 26 let věku. Nejméně obezřetní jsou naopak lidé se základním vzděláním.

 • Svatbou to teprve začíná - jak ji naplánovat Vám poradí na svatebním veletrhu na zámku v Kroměříži 1.5.2015 od 13 hodin. A co potom? Své novomanželské plány si můžete splnit díky novomanželské půjčce od Cofidisu se speciální sazbou 5,9 %!

 • Češi jsou ve vztahu k půjčkám stále zodpovědnější a hledají způsoby, jak snížit riziko neschopnosti splácet. Potvrzují to výsledky nového průzkumu společnosti Cofidis mezi 500 respondenty. Ten ukázal, že celé 2/3 lidí by měly zájem o sdílení půjčky s další osobou, nejčastěji se svým životním partnerem. Naopak pouze 15 % Čechů by si vzalo půjčku jedině samo.

 • Toužíte si po svatbě vybudovat vlastní bydlení či pořídit nové auto, ale z našetřených úspor si realizaci nemůžete dovolit? Splňte si společné plány prostřednictvím nové Novomanželské půjčky, se kterou dosáhnete na výhodnější úvěrové podmínky a vyšší půjčenou částku.

 • Rádi byste si s partnerem pořídili nové auto či rekonstruovali bydlení, ale realizace je pro vás finančně náročná? Nyní si můžete splnit své rodinné plány díky partnerské půjčce, se kterou dosáhnete na výhodnější úvěrové podmínky a vyšší půjčenou částku.

 • Poskytovatel transparentních úvěrů, společnost Cofidis, přichází na český trh s novým produktem partnerských půjček. Ty umožňují lidem získat společně vyšší částku peněz a dosáhnout na výhodnější podmínky, než pokud by o půjčku žádali samostatně.

 • Do Česka přichází nový způsob, jak si zájemci o půjčku mohou zvýhodnit její podmínky, a dosáhnout tak na nižší úrokovou sazbu a zároveň vyšší půjčenou částku. Jde o tzv. partnerské půjčky, které jsou primárně určeny pro manžele a partnery žijící ve společné domácnosti. Jako první přichází s partnerskou půjčkou na český trh společnost Cofidis.

 • Češi přistupují ke svým osobním i rodinným financím velmi zodpovědně. Z čerstvého průzkumu společnosti Cofidis, poskytovatele transparentních úvěrů, vyplývá, že svoje výdaje plánuje do budoucna 90 % Čechů. Ženy řeší útratu nejčastěji na nadcházející měsíc, muži ve srovnání s nimi myslí dále do budoucna.

 • Pořídit si nové auto, postavit dům či zrekonstruovat byt a následně ho vybavit podle svých představ je snem snad každého z nás. V dnešní době však může být splnění podobných plánů finančně náročné. Jak tedy řešit situaci, kdy nám na důležité a mnohdy neodkladné investice nestačí běžné úspory? Jako účinné řešení se nabízí půjčka.

 • Na svých koníčcích šetří více ženy než muži. Muži jsou za měsíc ochotni utratit i desetkrát tolik. Pokud by byla možnost, téměř polovina Čechů by ráda investovala do svých zálib ve větší míře. Tyto závěry vyplynuly z čerstvého průzkumu společnosti Cofidis, poskytovatele transparentních úvěrů.

 • Ne každá úvěrová nabídka či smlouva je skutečně transparentní. Skrytých poplatků je spousta a další přibývají. Tento článek by si proto měl přečíst každý žadatel o úvěr dřív, než podepíše smlouvu. Následky neznalosti bývají totiž velmi vážné.

 • Většina odborníků doporučuje vyhnout se zbytečným půjčkám. Existují ovšem i situace, kdy je půjčka jediným řešením. Pokud zjistíte, že bez vypůjčených financí to prostě nepůjde, měli byste vědět, na co se při žádosti o půjčku zaměřit.

 • Společnost Cofidis oznamuje, že s účinností od 1. 8. 2014 dochází ke změně všeobecných obchodních podmínek u většiny úvěrových produktů společnosti COFIDIS s.r.o. Tato změna se dotkne všech smluv o úvěru.

 • Třetina zájemců o úvěr studuje obchodní podmínky před podpisem smlouvy maximálně 5 minut. Dobrou zprávou je, že 30 % žadatelů o úvěr jim věnuje hodinu a pouze necelá desetina Čechů nečte obchodní podmínky před podpisem úvěrové smlouvy vůbec. Nejlehkovážnější jsou před podpisem lidé v produktivním věku a lidé se základním vzděláním. Tyto závěry přinesl čerstvý průzkum společnosti Cofidis, která se profiluje jako poskytovatel zcela transparentních spotřebitelských úvěrů. Průzkum proběhl v posledním dubnovém týdnu na vzorku 500 respondentů.

 • Transparentnost, férovost, flexibilita. To jsou tři klíčové hodnoty, které ztělesňují nejen spotřebitelské úvěry COFIDISu, ale i zcela novou kampaň, kterou COFIDIS odstartoval právě v těchto dnech. V nové kampani pojmenované „Hrajeme podle vás“ se COFIDIS představí jako společnost, která hraje fér a konečně podle přání zákazníků. COFIDIS v ní odvážně ukáže vedle své férové nabídky i nejčastější úvěrové pasti, které používají někteří poskytovatelé úvěrů v honbě za ziskem. Kampaň poběží mimo jiné v TV a na internetu.

 • Cena, pohodlí a jistota doručení. To jsou nejdůležitější kritéria při nákupu přes internet, do popředí se ale dostává také úspora na poštovném. Za důležité kritérium pro nákup na internetu ji označila pětina dotazovaných. Vyplývá to z průzkumu aplikace Instant Research agentury Ipsos pro společnost Cofidis.

 • Téměř před rokem přišla společnost COFIDIS s.r.o., specialista na poskytování úvěrů na dálku, s novým produktem pro e-shopové řešení. Díky němu mohou zákazníci nakupovat na splátky v e-shopech výrazně rychleji, než tomu bylo doposud. Jedná se o první splátkový produkt, v rámci kterého je na základě podané žádosti ihned rozhodnuto o poskytnutí úvěru.

 • Do startu nejtěžšího silničního maratonu v České republice už zbývá jen pár dní. 10. 8. 2013 v 7 hodin ráno vyrazí na svou 250 km dlouhou trať ti nejotrlejší a o 3 hodiny později pak ti ostatní na 180 nebo 110 km dlouhé trasy. Těžká a dlouhá stoupání, zázemí závodu, pořadatelé, partneři i již přihlášení účastníci jsou připraveni a natěšeni. Společnost COFIDIS s.r.o. se stala v letošním roce finančním partnerem tohoto závodu.

 • Společnost Cofidis, specialista na poskytování úvěrů na dálku, vstupuje do sponzoringu silniční cyklistiky v České republice. Na počátku roku uzavřela společnost Cofidis smlouvu s Českým svazem cyklistiky a stala se tak generálním partnerem nejvýznamnější série závodů v silniční cyklistice u nás, Českého poháru na silnici. Ten tak letos ponese název Cofidis Cup. Smlouva je uzavřena na jeden rok, konkrétní částka za partnerství nebude dle dohody obou stran zveřejněna.

 • U příležitosti 30. výročí se společnost Cofidis rozhodla ke změně svého loga do modernější podoby, a to postupně ve všech osmi evropských zemích, kde Cofidis působí. Ruku v ruce s novým logem spouští Cofidis v České republice nový moderní web a začíná se věnovat aktivitě, která má v mateřské Francii již více než patnáctiletou tradici, sponzoringu silniční cyklistiky.

 • Společnost COFIDIS, specialista na poskytování spotřebitelských úvěrů na dálku, doplňuje své stávající produktové portfolio o klasický úvěr. Vychází tak vstříc klientům, pro které je nízká měsíční splátka nejdůležitějším kritériem při výběru úvěru.

 • Novým generálním ředitelem společnosti COFIDIS pro Českou a Slovenskou republiku se od 1. června 2011 stává Jan Polívka. Nahrazuje dosavadní generální ředitelku Valérii Wuillaume, které zde končí funkční období.

 • Po třech měsících platnosti nového spotřebitelského zákona se neprojevily v chování zákazníků společnosti COFIDIS výrazné změny. Vyplývá to z údajů společnosti COFIDIS za poslední tři měsíce.

 • Zatímco Češi využívají úvěry nejčastěji na vybavení domácnosti elektronikou, Slováci a Rumuni investují zejména do drobných úprav a rekonstrukcí bydlení a Maďaři do nákupu automobilu.

 • Nejméně rizikový úvěr – stejně jako před rokem - nabízí společnost COFIDIS. Vyplývá to z nového vydání tzv. indexu predátorského úvěrování (IPU), který připravuje společnost Člověk v tísni o.p.s.

 • V těchto dnech odkoupila splátková společnost COFIDIS s.r.o. část portfolia úvěrových smluv od společnosti Beneficial Finance a.s., a to v souvislosti s dříve oznámeným záměrem Beneficial Finance ukončit poskytování spotřebitelských úvěrů v České republice.

 • Společnost COFIDIS s.r.o. věnovala příspěvek 25 000 korun Sportovnímu klubu handicapovaných florbalistů Meteor Plzeň, který byl založen v roce 2002 a nyní má devatenáct členů. Částka bude použita na nákup florbalového vybavení.

 • Pro své klienty, kteří byli postiženi v těchto dnech záplavami, nabízí společnost COFIDIS možnost individuálního řešení splácení úvěru, které bude přizpůsobeno konkrétní situaci klienta.

 • Celkem 26 % klientů využívá spotřebitelské úvěry na investice do bydlení, 22 % na pořízení nábytku. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti Ipsos Tambor pro společnost COFIDIS, který se uskutečnil letos v červnu.

 • S celkovou úrovní poskytovaných služeb společnosti COFIDIS je spokojeno 92 % klientů, z toho 60 % zákazníků uvedlo, že je se službami dokonce velmi spokojeno. Vyplývá to z výsledků výzkumu společnosti Ipsos Tambor, který se uskutečnil letos v červnu.

 • Po šesti letech působení společnosti COFIDIS v České republice prodělal web společnosti zásadní změnu designu. Pro budoucí i stávající klienty tak web získává nejen přívětivější vzhled, ale je také nově obohacen o velké množství užitečných informací a také o novou žádost on-line.

 • Zatímco v Maďarsku využívá spotřebitelského úvěru 73 % a v Rumunsku dokonce 78 % obyvatel, v Česku je to 45 %, na Slovensku ještě o 6 % méně. Vyplývá to z výzkumu, který pro COFIDIS provedla ve výše zmíněných zemích přední společnost na trhu marketingových výzkumů TNS SOFRES (terénní sběr dat v ČR realizovala TNS AISA).

 • Společnost COFIDIS s. r. o., doposud na českém trhu známá poskytováním úvěrů na dálku, vstupuje na trh s novým produktem – splátkovým prodejem. Obchodní partneři COFIDISu jsou vybíráni z různých oblastí spotřebitelského trhu. COFIDIS tímto účelovým úvěrem financuje zboží a služby do výše 150 000 Kč.

 • Společnost COFIDIS, specialista na poskytování úvěrů na dálku, přichází v prosinci s mimořádnou akcí, v rámci které mají klienti možnost získat úvěr se zvýhodněným úrokem na první tři měsíce.

 • V poslední době se poměrně často objevují v médiích či internetových diskusích negativní zkušenosti zákazníků s některými tzv. oddlužovacími společnostmi. Podle údajů společnosti COFIDIS meziroční nárůst klientů, u kterých se vyskytl problém se splátkou úvěru, a podepsali smlouvu s oddlužovací společností, prudce narostl. Zákazníci, kteří mají problém se splácením svých úvěrů tak často učiní, aniž by předtím kontaktovali společnost, která jim úvěr poskytla, a dohodli se s ní na dalším postupu.

 • Společnost COFIDIS opět upevnila svou pozici na českém trhu. S celkovou úrovní poskytovaných služeb je spokojeno 92 % klientů, z toho 59 % zákazníků uvedlo, že je se službami dokonce velmi spokojeno. Vyplývá to z výsledků výzkumu společnosti Ipsos Tambor, který se uskutečnil letos v létě.

 • Společnost COFIDIS, specialista na poskytování úvěrů na dálku, vstupuje v létě na trh s novým speciálním produktem pro splátkový prodej, který bude zákazníkům nabízet ve spolupráci s vybranými obchody.

 • COFIDIS nabízí nejméně rizikovou půjčku. Vyplývá to z nezávislého průzkumu společností Člověk v tísni o.p.s. a SOS Sdružení obrany spotřebitelů, které analyzovaly smluvní podmínky nebankovních společností, poskytujících spotřebitelské úvěry.

 • Novým majoritním vlastníkem společnosti COFIDIS Participations se stala skupina CARMEN, ve které je mimo jiné zastoupena také jedna z nejvýznamnějších evropských bank Banque Fédérative du Crédit Mutuel. COFIDIS, který poskytuje v České republice úvěry od roku 2004, získá díky novému vlastníkovi mnohem silnější zázemí pro svůj další rozvoj. Pro Crédit Mutuel je vstup do růstových aktivit COFIDISu příležitostí pro další rozvoj v oblasti retailového bankovnictví.

 • Společnost COFIDIS opět posílila pozici na českém trhu. Svědčí o tom výsledky za poslední rok. Objem poskytnutých úvěrů ke konci roku 2008 vzrostl na 1,671 mld. Kč, což je o 25 % více než v roce 2007. Prudce narostl podíl půjček zprostředkovaných prostřednictvím internetu, nejčastěji si klienti půjčovali na bydlení a zařízení domácnosti.

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.