Cofidis se stal generálním partnerem Českého poháru silniční cyklistiky

V současné době se královská cyklistická disciplína dostává v České republice opět do popředí zájmu. Velkou měrou k tomu přispívají mezinárodní úspěchy českých jezdců.

„Podpora silniční cyklistiky má v třicetileté historii Cofidisu svou tradici,“ říká Jan Polívka, generální ředitel společnosti Cofidis, a pokračuje: „Proto jsme se rozhodli pro sponzoring také v České republice.“

Mateřská společnost ve Francii vlastní již patnáct let profesionální tým, který se pravidelně účastní nejprestižnějších závodů světa jako je Tour de France, Giro d´Italia apod. a působily nebo působí v něm takové osobnosti jako Jimmy Casper, David Moncoutié, Samuel Dumoulin či Sylvain Chavanel.

„Jsme opravdu rádi, že Cofidis je generálním partnerem Českého poháru, protože jeho jméno je se silniční cyklistikou neodmyslitelně spjato a Cofidis tým patří ve světě k uznávané špičce,“ říká k zahájení partnerství Josef Vaishar, ředitel Českého poháru.

Český pohár v silniční cyklistice mužů je nejvyšší národní soutěží pro mužské cyklistické kategorie U23 a ELITE.

Cofidis Cup letos tvoří série osmi závodů po celé České republice. Jednotlivých závodů ČP se pravidelně účastní kompletní národní špička cyklistů v čele s jezdci týmů PSK Hradec Králové, ASC Dukla Praha, AC Sparta Praha, CK Příbram, TJ Favorit Brno atd., kterou doplňují týmy z okolních zemí, zejména z Rakouska a Slovenska.

„Kromě nového generálního partnera je letošní rok ve znamení dalších novinek,“ říká Josef Vaishar a doplňuje: „Nejvýraznější změny se týkají zejména finančních odměn pro závodníky, bodování soutěže a celkového vyhlášení soutěže družstev. Vyhlášení vítězů proběhne v rámci programu mezinárodního cyklistického veletrhu Bike Brno, který probíhá 4. - 7. 10. 2012 na brněnském výstavišti, konkrétní datum bude ještě upřesněno.“ 

V loňském roce zvítězil v absolutním pořadí Tomáš Bucháček (PSK Whirlpool Hradec Králové), v kategorii U23 Petr Vakoč (ASC Dukla Praha) a soutěž družstev vyhrál PSK Whirlpool Hradec Králové. Letošním favoritem jsou závodníci PSK Whirlpool Hradec Králové (obhájce Tomáš Bucháček, případně Stanislav Kozubek) a ASC Dukla Praha, ale překvapit může kdokoliv. Zejména v kategorii U23 je situace otevřená, neboť díky nově vzniklým týmům je konkurence v této kategorii vysoká.

Pořadové č. závoduDatum konání závoduMísto konání závoduNázev závodu

1

31. 3. Brno - Velká Bíteš - Brno COFIDIS CUP BRNO-VELKÁ BÍTEŠ - BRNO
2 21. 4. Kyjov COFIDIS CUP KYJOV
3 20. 5. Olomouc COFIDIS CUP OLOMOUC
4 26. 5. Plzeň COFIDIS CUP PLZEŇ
5 10. 6. Luhačovice COFIDIS CUP ZLÍN
6 7. 7. Jihlava COFIDIS CUP JIHLAVA
7 27. 7. Příbram COFIDIS CUP PŘÍBRAM
8 1. 9. Ostrava COFIDIS CUP OSTRAVA

 

Více informací o Cofidis Cup:


Josef Vaishar
Ředitel soutěže
Tel.: +420 739 409 338
E-mail: vaishar.favorit@seznam.cz

O ČSC

Český svaz cyklistiky vznikl již v roce 1883 na půdě Mezinárodní cyklistické unie UCI (před námi Velká Británie, USA, Francie, Dánsko, Belgie, Kanada a Švýcarsko), čítající v současnosti na 170 členů. Česká republika je první zemí, v níž se bojovalo o titul a medaile na silnici, a to v roce 1887.

Na dráze měl domácí šampionát premiéru v Plzni v roce 1889, v krasojízdě v roce 1903, v kolové v roce 1928, cyklokros v roce 1952, zbylá odvětví jsou podobně jako na celém světě podstatně mladší. Důstojně se ČSC zapsal i na půdě pořadatelské. Hostil mistrovství Světa na silnici, dráze, v kolové, krasojízdě i cyklokrosu, evropský šampionát, závod Míru, v současnosti ČSC pořádá mezinárodní závod Míru juniorů jako součást desetidílného světového poháru mladých cyklistů. Významné závody však pravidelně pořádá i na dráze, v terénu (Světový pohár v Táboře), v kolové, jakož i v dalších odvětvích.

V průběhu 123 let své existence získali cyklisté 6 medailí olympijských, 255 drahých kovů, 234 evropských a řadu dalších trofejí. Důkazem mezinárodní autority ČSC je i fakt, že předseda jeho kontrolní a revizní komise Vladimír Holeček je viceprezidentem světové a prezidentem evropské cyklistiky. Od roku 2006 jsou na základě usnesení UCI součástí ČSC handicapovaní cyklisté, kteří byli přijati na úrovni komise jako rovnoprávná součást svazu.

Klientská zóna
810 700 810
810 700 810

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.