Cofidis slaví 15 let v České republice

Za 15 let fungování na českém trhu se Cofidis zařadil mezi přední značkové nebankovní společnosti. Od roku 2004 přitom společnost ušla velký kus cesty a vybudovala si pozici spolehlivého a transparentního poskytovatele úvěrů se skvělým zákaznickým servisem. Připomeňme si některé důležité momenty za dobu existence Cofidisu v České republice.

„Být vždy blízko lidem - to je hlavní klíč k našemu úspěchu. Cesta, kterou jsme si zvolili, spočívá v neustálém zlepšování zákaznické a partnerské zkušenosti a v nových inovativních řešeních, které jim nabízíme.“

Jean-François Remy, generální ředitel společnosti Cofidis  

OD HISTORIE PO SOUČASNOST  

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Cofidis se od svého založení v roce 1982 ve Francii snaží odlišit nevšedním konceptem – poskytováním financí na dálku. Díky širokému portfoliu úvěrových služeb a produktů se společnost postupně rozšířila do 9 evropských zemí. Když v roce 2004 vznikla pobočka Cofidisu v České republice, nabízela především revolvingové úvěry. Sjednat úvěr bylo v té době možné online, po telefonu nebo dokonce prostřednictvím SMS.  

OKAMŽITÉ ROZHODNUTÍ O ÚVĚRU S iPLATBOU

S revolučním řešením financování online nákupů přichází společnost v roce 2012. Díky novému produktu pro e-shopové řešení iplatba mohou zákazníci nakupovat na splátky v e-shopech ještě rychleji, než tomu bylo doposud. Je to totiž poprvé, kdy je na základě podané žádosti ihned rozhodnuto o poskytnutí úvěru.  

NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ PARTNER ČESKÝCH PÁRŮ

Na počátku roku 2015 představuje Cofidis v Česku jedinečný produkt, který značku odlišuje od konkurence. Jde o Partnerskou půjčku, s níž získá pár, který žije ve společné domácnosti, vždy výhodnější sazbu, než by dostal jednotlivec. Cofidis díky ní buduje a posiluje pozici poskytovatele úvěrů pro rodiny a páry.  

Později dochází k dalšímu rozšíření produktů pro páry o zvýhodněnou Novomanželskou půjčku a také o Partnerskou konsolidaci, která umožňuje sjednotit půjčky obou partnerů do jedné. Navíc díky online podpisu, technologii, která je nasazena v září 2015, zvládne Cofidis odeslat peníze klientům na jejich účet do 24 hodin.   

PAGODIL: JEDNODUŠŠÍ TO NIKDY NEBYLO

V roce 2018 Cofidis představuje Pagodil, nové řešení pro financování nákupu zboží a služeb, výrazné svou jednoduchostí jak pro obchodníky, tak i pro klienty. Tento produkt výrazně zjednodušuje financování nákupu zboží díky automatickému vyplňování údajů o klientovi prostřednictvím technologie OCR (Optical Character Recognition). Obchodník do speciální aplikace pouze ofotí doklad totožnosti zákazníka a manuálně doplní jen 6 dalších údajů, zatímco při standardním nákupu zboží na splátky je v některých případech potřeba vyplnit ručně až 50 informací.  

COFIDIS DNES

Ani v letošním roce Cofidis nezahálí. Vstupuje do nového segmentu, kterým je financování nákupu nových i ojetých vozů.  Nadále pracuje na vývoji nových technologií a přinášení inovací pro partnery i klienty. Velkou pozornost věnuje také přímé komunikaci s potenciálními i současnými zákazníky a rozšiřuje možnosti kontaktu se společností.    

COFIDIS A ÚSPĚCHY

Ocenění za péči o zákazníky i zaměstnance Po celých 15 let historie na českém trhu klade Cofidis maximální důraz na kvalitu služeb a spokojenost klientů. Poskytování půjček probíhá tradičně na dálku, o to více se společnost soustředí na zajištění profesionálního zákaznického servisu. Úspěch tohoto snažení potvrzují dvě ocenění Czech Superbrands nebo Czech Contact Center Awards, kde společnost uspěla v soutěži o nejlepší zákaznickou péči. Kromě péče o zákazníky se Cofidis stará i o své zaměstnance, díky čemuž získal v roce 2018 prestižní mezinárodní ocenění Great Place To Work.  

SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOST JE SAMOZŘEJMOSTÍ

Cofidis se v oblasti svého působení vždy snažil o maximálně zodpovědné chování. Odpovědnost v oblasti poskytování úvěrů spojenou s transparentností a pečlivostí při posuzování žádostí o úvěr potvrzují mimo jiné výsledky tzv. Indexu odpovědného úvěrování, který iniciuje již mnoho let organizace Člověk v tísni a kde se Cofidis dlouhodobě umisťuje na předních místech.  

V posledním vydání Indexu v červnu 2019 se Cofidis umístil na 3. místě mezi 43 bankovními i nebankovními společnostmi s licencí ČNB, a zařadil se tak mezi nejspolehlivější finanční společnosti na českém trhu. Značka byla zároveň v únoru 2018 mezi prvními společnostmi, které získaly od ČNB licenci pro poskytování spotřebitelských úvěrů.   V současné době Cofidis pomáhá šetřit životní prostředí a nabízí bezpapírovou variantu sjednání půjčky včetně podepsání úvěrové smlouvy prostřednictvím SMS. Mimo to Cofidis pravidelně podporuje a přispívá dobročinným organizacím, které pomáhají dětem bez rodičů, seniorům nebo zvířatům. Do společensky odpovědných projektů se zároveň již několik let aktivně zapojují i zaměstnanci Cofidisu.  

COFIDIS A CYKLISTIKA PATŘÍ K SOBĚ

Odvaha, schopnost překonat sebe sama a týmový duch jsou hodnoty, které sdílí značka Cofidis prostřednictvím sponzoringu cyklistiky. Je to již více než 20 let, co se Cofidis rozhodl podporovat profesionální cyklistickou stáj, která i v současnosti nese název společnosti. Od roku 1997 se tým Cofidis pravidelně účastní nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France a značka Cofidis se díky strategickému spojení dostala do povědomí veřejnosti ve Francii i celé Evropě.

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.