Půjčku si nově můžete zlevnit díky partnerské půjčce – při sdílení s partnerem dosáhnete na vyšší částku a nižší úrok

Z posledních průzkumů společnosti Cofidis vyplynulo, že Čechům dává největší smysl úvěr na bydlení, vybavení domácnosti, pořízení automobilu či domácích spotřebičů. Nejčastější a zároveň nejsmysluplnější úvěry jsou na komodity, které lze dlouhodobě využívat a většinou jsou určené pro sdílení párem či celou rodinou. „Právě pro tuto cílovou skupinu jsme připravili partnerské půjčky, které umožní zrealizovat rodinné plány za výhodnějších podmínek,“ říká Cyril Křůpala, obchodní a marketingový ředitel společnosti Cofidis.

Tzv. „Partnerské“ a „Novomonželské“ půjčky od Cofidisu umožňují klientům dosáhnout společně na vyšší částku a získat výhodnější podmínky, než pokud by o úvěr žádali samostatně. V průměru je úroková sazba úvěru v podobě partnerské půjčky výhodnější o 26 % ve srovnání se standardním spotřebitelským úvěrem u stejného poskytovatele.

Češi chtějí lepší podmínky a větší jistotu

Pro finanční společnost je partnerská půjčka výhodná, protože se u ní díky dvěma žadatelům snižuje riziko, že klienti nebudou splácet. Společnost tak ušetří na nákladech a může nabídnout lepší podmínky. I sami klienti se cítí lépe, když nejsou na úvěr sami. Rozložení rizika pro případ, že nebudou moci splácet, je podle aktuálního průzkumu společnosti Cofidis mezi 500 respondenty druhým nejčastějším důvodem, proč by Češi o partnerskou půjčku měli zájem. Uvedlo to celých 24 % dotazovaných. Nejvíce respondentů (44 %) lákají na partnerské půjčce výhodnější podmínky jako např. nižší úrok. Významnou roli hraje také možnost dosáhnout na větší půjčenou částku peněz, která by k uzavření půjčky přesvědčila 15 % lidí.       

Sdílet můžete s partnerem i spolubydlícím

Ačkoli jsou partnerské půjčky primárně určeny pro manžele či partnery, zažádat o ně mohou i  kamarádi. „Ke schválení partnerské půjčky jsou zapotřebí dva lidé, kteří žijí ve společné domácnosti. Partnerská půjčka je tedy vhodná například i pro spolubydlící, žadatelé nemusí být pouze v klasickém partnerském vztahu,“ vysvětluje Cyril Křůpala a dodává: „Pokud oba splní veškeré podmínky, které jsou nutné i v případě standardního spotřebitelského úvěru a zároveň bydlí spolu, partnerská půjčka jim bude schválena.“

Úrok pod deset procent a vyšší půjčená částka

Žadatelé, kteří sdílí společně úvěr, mají u Cofidisu možnost dosáhnout na částku až o 19 % vyšší a na úrok v průměru o 26 % nižší než v případě, kdyby žádali o standardní spotřebitelský úvěr sami. Díky partnerské půjčce si klienti mohou půjčit například 120 tisíc korun se zvýhodněným úrokem ve výši 9,9 %. Partnerská půjčka se hodí na rekonstrukci domácnosti, pořízení auta či různé společné projekty.

Nejlepší podmínky pro novomanžele

Ještě výhodnější úvěrové podmínky jsou připraveny pro novomanžele, od jejichž sňatku uplynuly nejvýše dva roky. Ti si mohou v Cofidisu vzít Novomanželskou půjčku na částku 200 tisíc korun se sníženým úrokem 8,6 %. „Každoročně uzavře v Česku sňatek přibližně 45 tisíc párů, kteří spolu většinou sdílí domácnost, plánují její plné vybavení, založení rodiny, rekonstrukci či koupi rodinného vozu. Právě pro tuto skupinu je určena Novomanželská půjčka od Cofidisu,“ uzavírá Cyril Křůpala. 

Klientská zóna
810 700 810
810 700 810

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.