Podmínky a průběh sjednání úvěru

MÁTE ZÁJEM O PŮJČKU, ALE NEVÍTE, CO VŠECHNO VÁS ČEKÁ A NA CO SE PŘIPRAVIT?

O půjčku může zažádat pouze občan ČR starší 18 let s doložitelným příjem (popřípadě důchodem), bez zápisu v registrech dlužníků.

Než zažádáte o půjčku, nejprve sami posuďte, zda splňujete základní předpoklady pro její získání:

  • státní občanství ČR nebo SR s trvalým pobytem v České republice,
  • věk 18 let a více,
  • příjem, který můžete doložit,
  • nemáte záznam v registru dlužníků,
  • vlastníte bankovní účet,
  • existuje na vás telefonické spojení.

Pro vyřízení půjčky je potřeba doložit následující doklady:

  • oboustrannou kopii Vašeho občanského průkazu, případně i kopii občanského průkazu spolužadatele
  • kopii druhého dokladu (např. řidičský průkaz, pas, rodný list)
  • potvrzení o výši příjmu
  • jednu kopii výpisu z Vašeho bankovního účtu - poslední měsíční výpis. Pokud nedostáváte výpisy nebo máte nově založený účet, zašlete nám kopii Smlouvy o založení Vašeho bankovního účtu. Na dokladu musí být viditelné číslo účtu a jméno majitele účtu. U úvěru 100 000 Kč a více nelze nahradit Váš výpis smlouvou o založení účtu či jiným dokladem prokazujícím vlastnictví bankovního účtu a měsíční výpis musí být kompletní.

V případě, že byste si chtěli před podáním žádosti o půjčku ověřit, zda jsou o Vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS jakékoli informace, můžete využít službu "SOLUS - SMS výpis". Podrobný popis služby naleznete na stránkách SMS výpis nebo na produktovém listu této služby, který je Vám k dispozici ke stažení zde. V případě, že byste si před podáním žádosti chtěli ověřit, jaké informace jsou o Vás vedeny v bankovním anebo nebankovním registru klientských informací, je možné využít službu http://www.kolikmam.cz/ a nebo prostřednictvím klientského centra provozovatele registru (více zde). 

Pokud jste si na všechna výše jmenovaná kritéria mohli odpovědět ANO a souhlasíte s poskytnutím všech dokumentů a informací, pak je průběh půjčky následující.

1. Zvolte parametry úvěru prostřednictvím online kalkulačky

Online kalkulačku najdete na webu Cofidis u každého z našich produktů.

2. Vyplňte nezávazný formulář

Zde uvedete své osobní údaje, adresu, zaměstnání a příjmy. Vyplnění formuláře zabere přibližně 10 minut.

Do formuláře lze uvést také spolužadatele. Tím může být například manžel/ka, partner/ka apod. Výhodou spolužadatele je, že tak zvyšujete svoji šanci na schválení úvěru, ale není to nutná podmínka.

Pokud si s vyplněním formuláře pro vyřízení půjčky nevíte rady, můžete se kdykoliv obrátit na naše operátory na telefonu, e-mailu nebo živém chatu.

3. Vyčkejte na scoring žádosti a vyhodnocení

Po zadání údajů náš systém provádí automatický scoring, kdy vám na základě vyplněných údajů přiděluje bodové ohodnocení (score), které reprezentuje odhad, zda jste schopni úvěr splácet či nikoliv. Vyšší hodnotu dostávají klienti s vyšší pravděpodobností splacení úvěru.

Systém vás tak může zamítnout nebo předem schválit (před-akceptovat).

4. Zašlete smluvní dokumentaci

Před-akceptování vaší žádosti znamená, že poštou dostanete smluvní dokumentaci, kterou potvrdíte a připojíte požadované dokumenty - buď výpis z účtu, nebo potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Vzory dokumentů lze stáhnout zde na webu Cofidis.cz, takže není třeba čekat, až Vám Cofidis smluvní dokumentaci zašle.

Zkontrolovanou smluvní dokumentaci vložíte do zaslané odpovědní obálky a pošlete poštou do Cofidisu. Nebudete tedy platit poštovné.

Dokumenty lze přinést i osobně na pobočku v Praze.

5. Následuje manuální posouzení smlouvy

Nejpozději druhý den od přijetí dokumentů v Cofidisu finálně schvalujeme Vaší žádost.

6. Nakonec vás informujeme o konečném výsledku

Pokud vaši půjčku schválíme, okamžitě vám zasíláme finanční prostředky na bankovní účet.

Důležité je také vědět, že dle zákona o spotřebitelském úvěrování máte ve lhůtě 14 dnů od uzavření smlouvy právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu.

Pokud nesouhlasíte s poskytnutím dokumentů a informací jak jsou uvedeny výše, pak nebude možné provést řádné posouzení Vaší úvěruschopnosti a nebudu Vám moci spotřebitelský úvěr poskytnout.

Pro správné fungování stránek je třeba mít zapnutý JavaScript.