Zlatá koruna

V roce 2023 Cofidis obdržel bronzovou korunu za svoji neúčelovou půjčku Cofiklasik a udržel se tak na medailových stupních a to po předchozím roce, kdy tuto soutěž dokonce vyhrál a za rok 2022 tak získal ocenění Zlatá koruna v kategorii Nebankovních úvěrů. V roce 2021 za stejný produkt Cofidis obdržel korunu stříbrnou. V této soutěži pořadí určuje Finanční akademie, kde jsou rovnoměrně zastoupeny různé skupiny hodnotitelů - zástupci akademické sféry, novináři, finanční poradci a konzultanti, zaměstnanci finančních institucí i státní správy. Každá profese totiž na finanční produkty nahlíží z různého úhlu pohledu a tomu odpovídají i charakteristiky vítězných produktů. Finanční akademie a FinTech akademie mají celkem téměř 400 členů a v čele stojí Rada Finanční akademie.

Index odpovědného úvěrování od Člověka v tísni

Cofidis patří podle nezávislého testu organizace Člověk v tísni mezi nejspolehlivější a nejtransparentnější finanční společnosti na trhu. Na konci roku 2018 obsadil celkově 3. místo ze 39 sledovaných subjektů v tzv. Indexu odpovědného úvěrování. Až za Cofidisem se umístilo mnoho tradičních bank a dalších konkurentů. Tuto vysoce nastavenou laťku si Cofidis drží i v současnosti a v silné konkurence nebankovních ale i bankovních institucí se neustále drží mezi top společnostmi.

GPTW

Získali jsme ocenění Great Place to Work® díky naší výborné firemní kultuře a skvělým zaměstnancům, kteří se na ní podílejí a spoluvytváří ji. Toto ocenění se uděluje přibližně v 60 zemích světa. Pomáhá organizacím vytvářet výjimečná, vysoce výkonná pracoviště, kde se zaměstnanci cítí důvěryhodně a oceňovaně. Kultura zaměřená na důvěru a výkonnost zajišťuje nejen motivaci a loajalitu zaměstnanců, ale také posiluje ekonomické výsledky společnosti.