Projekt #LikeMyPlanet

Cofidis Česká republika je součástí skupiny Cofidis Group, která mezi svými hlavními závazky má i ochranu životního prostředí - planety. Na podzim roku 2020 jsme v celé Skupině spustili náš interní projekt na ochranu naší planety #LikeMyPlanet. Společně jsme se zavázali ke snížení uhlíkové stopy o 30 % do roku 2023. Omezili jsme služební cesty do zahraničí, digitalizujeme, snižujeme množství jednorázových obalů na obědy díky používání REkrabiček nebo sbíráme odpad v přírodě.
Přes společnost Ecobat jsme nechali umístit do firmy sběrný box na použité baterie. Za rok 2022 jsme vysbírali 18 kg baterií k recyklaci.

Projekt #LikeMyPlanet

V roce 2022 se Cofidis Group zavázala k Zero Plastic. Na základě toho proběhla konference s Yvanem Bourgnonem, který spolu se sdružením The SeaCleaners, jehož je zakladatelem, bojují proti znečištění moří. Konference je k dispozici ke zhlédnutí zde.
Pravidelně se zapojujeme do ekologických výzev pořádaných Cofidis Group, chodíme uklízet do okolí, sbíráme odpadky nebo provádíme „digitální“ úklid našich PC. Naposledy jsme u příležitosti výročí založení projektu #LikeMyPlanet za celou Skupinu Cofidis Group zasadili 5295 stromů ve spolupráci s organizací Reforestaction.

Projekt #LIKE

V rámci interního sociálního projektu #LIKE (Like Inclusion Keep Engaged), který běží od roku 2019 se v Cofidisu pravidelně zapojujeme do národní potravinové sbírky, která probíhá vždy dvakrát do roka.
Dále jsme si ve firmě na jaře 2021 odhlasovali dlouhodobou podporu organizace dejme dětem šanci. Jeden z úspěchů, na který jsme obzvláště pyšní, byla naše výhra ve skupinové sportovní výzvě „Move Together“. Společnou motivací jsme dosáhli na maximální výhru 100 000 Kč. Za vyhrané peníze se splnila přání dvěma dětským domovům: sportovní vybavení pro děti z DD v Lichnově a výstavba workoutového hřiště pro DD Tuchlov.

Dále pravidelně ve spolupráci s DDŠ organizujeme dobrovolnický den. V roce 2022 jsme přispěli vlastníma rukama k úpravě hřiště v DD Tuchlov a v roce 2023 jsme zvelebili zahradu v DD Unhošť. Na konci roku 2023 jsme v rámci projektu DDŠ „Strom splněných přání“ plnili přání 48 dětem právě z DD Unhošť.

Jsme společensky odpovědná firma, která si stojí za svými zásadami