Šekem v celkové hodnotě 100 000 korun podpořila společnost Cofidis organizaci Dejme dětem šanci, která se dlouhodobě věnuje komplexní podpoře dětí v dětských domovech. Příspěvek, který Cofidis věnoval, organizace využila na financování projektu Běhám pro děti, sportovně-zábavné akce na podporu potřebným.

Nezisková organizace Dejme dětem šanci pomáhá již více než desetiletí dětem a mladým lidem z dětských domovů, aby jim co nejvíce ulehčila vstup do samostatného života. Svými aktivitami, jako je například spoření na dobu, kdy děti opustí dětský domov, komplexní podpora při studiu a dalšími projekty, pomohla již několika tisícům dětí.

Projekt Běhám pro děti organizace pořádá již od roku 2015. Jedná se o sportovně-zábavné odpoledne s možností podpory Dejme dětem šanci formou registrace v různých kategoriích běhu, ať už fyzicky přímo v rámci akce nebo v posledních letech i celorepublikově online. Na místě jsou každoročně také samotné děti z dětských domovů a ambasadoři a hosté z řad známých osobností. Letošního ročníku se přímo na místě zúčastnilo 112 běžců a dalších prozatím 118 běžců se registrovalo k online závodu.

„Jsme rádi, že jsme se díky naší spolupráci s organizací Dejme dětem šanci mohli stát letos součástí této krásné akce, v rámci které se přímo na místě vybralo úctyhodných téměř 370 tisíc korun a tato částka díky možnosti online registrace stále narůstá. Kromě finanční podpory Cofidis přispěl i přímou pomocí s organizací na místě díky dobrovolníkům z řad našich zaměstnanců a věnováním hmotných cen z kolekce cyklistické Tour de France pro výherce z každé kategorie,“ říká Milan Bouda, marketingový ředitel společnosti Cofidis.

Společnost Cofidis podporuje organizaci Dejme dětem šanci již několik let v rámci svého interního projektu #LIKE, ve kterém jsou zapojeny pobočky dalších evropských států Cofidis GROUP. Podporu této organizace si odhlasovali sami zaměstnanci. Šek předal Milan Bouda jako zástupce Cofidisu Michaele Chovancové, zakladatelce a ředitelce organizace během slavnostního večera. „Velké poděkování patří všem, kteří nám pomáhají tuto akci realizovat, zvláště v této nelehké době. Jakákoliv podpora, ať už finanční, materiální nebo dobrovolnická nám pomůže udělat akci pro účastníky ještě atraktivnější a vybrat tak více prostředků pro dobrou věc,“ shrnuje Chovancová.

Kromě dlouhodobé podpory této organizace se společnost Cofidis se značnou spoluúčastí svých zaměstnanců pravidelně zapojuje do dalších CSR projektů, jako jsou například potravinové sbírky nebo ekologické výzvy v rámci #LikeMyPlanet.